Оновлено вимоги стосовно формування банками буферів капіталу

7 грудня 2021, 10:16Новини843

Этот материал также доступен на русском

Формування банками контрциклічного буфера та буфера системного ризику здійснюватиметься в разі наявності ознак, які свідчитимуть про посилення системних ризиків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк доповнив перелік буферів капіталу, які банки повинні формувати для підвищення спроможності протистояти ризикам у період фінансової та економічної нестабільності, – повідомляє прес-служба регулятора.

До переліку запроваджених у 2015 році буферів капіталу (консервації, контрциклічного та системної важливості) уключено буфер системного ризику, який повинен формуватися для пом’якшення впливу нециклічних системних ризиків.

Національний банк у 2020 році відтермінував формування банками буферів консервації та системної важливості. Ухвалене рішення було обумовлено запровадженням у країні карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про відновлення формування цих буферів Національний банк повідомить банки в І кварталі 2022 року.

Формування банками контрциклічного буфера та буфера системного ризику здійснюватиметься в разі наявності ознак, які свідчитимуть про посилення циклічних/нециклічних системних ризиків.

Про дату початку формування буферів капіталу та їх значення Національний банк повідомлятиме завчасно. Це надасть банкам можливість вжити необхідних заходів для дотримання встановлених вимог.

Для контролю за формуванням банками буферів капіталу у встановленому розмірі запроваджено термін “комбінований буфер капіталуˮ, який визначатиметься як сукупний розмір установлених для банку буферів капіталу.

Такі зміни затверджені постановою Правління Національного банку України від 03 грудня 2021 року № 131 “Про затвердження змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україніˮ та набирають чинності 7 грудня 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі