Окупанти планують перевести четвертий енергоблок Запорізької АЕС в гарячий режим, – МАГАТЕ

13 липня 2023, 13:36Новини2646

Этот материал также доступен на русском

Після цього п’ятий енергоблок, який наразі перебуває в режимі гарячої зупинки, переведуть на холодну зупинку для проведення профілактичних робіт. Інші енергоблоки залишаються у холодному режимі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Співробітники окупованої Запорізької АЕС готуються до переведення четвертого енергоблоку зі стану “холодної зупинки” до “гарячої”.

Про це повідомляє Міжнародне агентство атомної енергії (МАГАТЕ), – пише БЦ.

Зазначається, що

Експерти пояснили, що пару, яка виробляється одним блоком під час “гарячого зупину”, використовують для різних цілей ядерної безпеки, включно з переробкою рідких радіоактивних відходів, зібраних у резервуарах для зберігання.

“Проте експерти МАГАТЕ настійно рекомендують ЗАЕС вивчити всі можливі варіанти встановлення зовнішнього котла для вироблення необхідної пари, що дало б змогу перевести всі енергоблоки в стан “холодного зупину”, оскільки Державна інспекція ядерного регулювання України видала розпорядження про обмеження роботи всіх шести блоків у стані “холодного зупину”, – йдеться у повідомленні.

Спостерігачі місії також зазначили, що на території Запорізької АЕС не виявлено вибухівку, водночас уточнюючи, що МАГАТЕ отримала доступ не до всіх приміщень.

“Експерти МАГАТЕ протягом останніх днів продовжили інспектувати ЗАЕС і не виявили мін чи вибухівки, але досі очікують доступу до дахів третього та четвертого реакторів, де, за доступною інформацією, може бути вибухівка”, – наголосили у звіті.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії