Проекти та інновації

Обсяги виданих іпотечних кредитів подвоїлися у І кварталі 2021 року

6 травня 2021, 18:20Новини145

Кількість нових угод за місяць зросла на 22%, за рік – на 83%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські банки повідомили, що в березні 2021 року видали 750 кредитів на загальну суму 577,4 млн грн. Обсяги видачі кредитів зросли на 26% на противагу лютому 2021 року та майже в 2,5 рази, якщо порівнювати з березнем 2020 року. Кількість нових угод за місяць зросла на 22%, за рік – на 83%.

Про це свідчать результати чергового опитування банків про обсяги виданих іпотечних кредитів населенню, зазначає пресслужба НБУ.

Загалом у І кварталі банки видали 1811 іпотечних кредитів на загальну суму майже 1,4 млрд грн. Якщо порівняти з І кварталом минулого року, то нове іпотечне кредитування зросло на 51% за кількістю договорів та більш ніж у два рази в грошовому вимірі.

Так, зростання іпотечного кредитування відбувається переважно завдяки кредитам на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості. Якщо порівняти з лютим 2021 року, в березні обсяги видачі кредитів на купівлю житла на вторинному ринку зросли на 28% або на 109,2 млн грн, на первинному ринку – на 15% або на 10,3 млн грн.

При цьому частка укладених іпотечних договорів на купівлю житла на вторинному ринку в березні становила 87% за обсягом від усіх виданих кредитів.

Як зазначається, середній розмір кредиту на купівлю житла продовжує зростати. Якщо в лютому він становив близько 742 тис. грн, то в березні – 770 тис. грн. Середній розмір нового іпотечного кредиту на купівлю первинної нерухомості в звітному місяці становив 837 тис. грн, вторинної – 760 тис. грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу