Зверніть увагу

Нові правила мікрокредитування: що змінилося з січня 2021 року?

18 лютого 2021, 12:59Новини256

Фінкомпанії не будуть зобов’язані надавати клієнтам паспорт споживчого кредиту перед підписанням договору, що дасть кредиторам можливість використовувати різні способи приховування дійсної інформації.

  • Посилання скопійованоlink copied

З 1 січня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо споживчого кредитування і формування та обігу кредитних історій». Чого ж очікувати споживачам мікрокредитів та фінансовим організаціям, що їх надають, – розповідає директорка Ізмаїльського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зося Славицька.

Кредитні договори, що укладаються на строк до одного місяця, та договори, загальний розмір позики за якими не перевищує однієї мінімальної заробітної плати (тобто 6 тисяч грн), відноситимуться до споживчих кредитів, а відтак такі відносини регулюватимуться нормами Закону України «Про споживче кредитування».

Максимальна сукупна сума штрафів і пені за порушення споживачем виконання його зобов’язань по споживчому кредиті не може перевищувати розмір подвійної суми отриманого кредиту. Наприклад, якщо сума кредиту складає 5 тисяч гривень, то розмір штрафу та пені не може перевищити 10 тисяч гривень.

Запровадження таких законодавчих змін є значним досягненням у сфері надання гарантій споживачам мікрокредитів та захистить їх від неправомірних діянь мікрофінансових організацій.

Що стосується мікрофінансових організацій, то вони також отримують певні гарантії. Відтепер обов’язковою умовою укладення договору про споживчий кредит є згода споживача на доступ до його кредитної історії. Закон обмежує можливість отримувати безмежну кількість швидких кредитів без наміру їх повертати, тим самим захищає фінансові установи від збільшення проблемної заборгованості.

Разом з тим, фінансові компанії не будуть зобов’язані надавати клієнтам паспорт споживчого кредиту перед підписанням договору. Неурегульованість даного питання залишає кредиторам можливість використовувати різні способи приховування дійсної інформації про кредит у подальшому.

«Коли ви берете в борг, то повинні розуміти скільки, через який час і з якою процентною ставкою зобов’язуєтеся віддавати гроші. Сам відсоток може здаватися досить незначним, однак обов’язково з’ясуйте для себе, яку суму і в який день, відповідно до договору про споживчий кредит, ви повинні сплачувати. Тільки після з’ясування всіх деталей виконання зобов’язання ви можете вирішити для себе, чи готові взяти кредит», – зазначає директорка Ізмаїльського місцевого центру Зося Славицька.

Мікрокредити пропонують на кожному кроці – на зупинках, у відділеннях фінансових установ чи в мережі Інтернет. Необхідно бути завжди пильними: перед тим, як взяти кошти в мікрофінансових організаціях, обов’язково уважно перечитати усі пункти наданого вам кредитного договору. Не допускайте прострочення платежів за кредитним договором та користуйтеся послугами лише перевірених компаній з хорошою репутацією.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.