Непрацюючі кредити банку Жеваго продані за 1 млрд грн

16 липня 2021, 15:51Новини313

Этот материал также доступен на русском

За пул активів з прав вимоги за кредитними договорами збанкрутілого банку змагалися 3 учасники.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд гарантування вкладів фізосіб продав найбільший пул непрацюючих кредитів збанкрутілого банку «Фінанси та Кредит» за рекордний 1 млрд грн.

Торги відбулися 15 липня через систему електронних аукціонів «Прозорро.Продажі» за голландською моделлю, зазначає FinClub.

Так, непрацюючі кредити банку «Фінанси та кредит» продали на аукціоні за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій (так звані «гібридні голландські аукціони»).

Як зазначається, за пул активів з прав вимоги за кредитними договорами збанкрутілого банку змагалися 3 учасники. Переможцем стала фінансова компанія «Фінтакт».

Під час першого етапу ціна лота знижувалася, поки один з учасників не зупинив її на рівні 611 млн грн. На другому етапі учасники подавали закриті цінові пропозиції, завдяки чому ціна виросла до 1 млрд грн. Заставою за кредитними договорами є цінні папери, земельні ділянки у Київській області площею понад 23 га, майнові права на два об’єкти у Білій Церкві, комерційна нерухомість у Києві, Львові.

Найбільший об’єкт комерційної нерухомості з пулу активів — приміщення у Львові площею понад 36 тисяч квадратних метрів. Частина активів знаходиться в заставі Національного банку.

Так, договір з переможцем аукціону мають укласти до 12 серпня. Завершення аукціону — це лише перший крок. Далі мають бути підписані відповідні протоколи, договори та проведена оплата. Після цього гроші надійдуть до ФГВФО.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
І про кого воліють «забути» в Офісі Генпрокурора

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
У 2014-2017 роках судів по скасуванню результатів конкурсу фактично не було, тому що недобросовісні позичальники могли домовитися з недобросовісними біржами про результати торгів

Банкрутство банків

Статті • Банкрутство
Якщо для боржників їх кредит – це можливість збагатитися, то для платників податків та банків це суттєва проблема.