НБУ застосував до фінустанов заходи впливу за порушення вимог “колекторського” закону

19 листопада 2021, 17:12Новини286

Этот материал также доступен на русском

Рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 19 листопада 2021 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України виявив факти залучення ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “АЛУРІЯ” (ЄДРПОУ 43072822) до врегулювання простроченої заборгованості юридичних осіб, не включених до реєстру колекторських компаній, а також факти порушення вимог щодо етичної поведінки з боку ТОВ “МАНІФОЮ” (ЄДРПОУ 42848369), зазначає пресслужба НБУ.

Так, йдеться про порушення ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “АЛУРІЯ” вимоги статті 23 Закону України “Про споживче кредитування” щодо залучення до врегулювання простроченої заборгованості виключно колекторської компанії, включеної до відповідного реєстру.

Як зазначається, до ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “АЛУРІЯ” Національний банк застосував три заходи впливу у вигляді накладення трьох штрафів за залучення не включених до реєстру колекторських компаній:

  • за перше встановлене порушення – в мінімальному розмірі – 85 тис. грн;
  • за друге встановлене порушення – в середньому розмірі – 110,5 тис. грн;
  • за третє встановлене порушення – в максимальному розмірі – 136 тис. грн.

У НБУ вказують, що зі свого боку ТОВ “МАНІФОЮ” порушило вимоги щодо взаємодії зі споживачами та іншими особами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимоги щодо етичної поведінки), встановлені статтею 25 Закону України “Про споживче кредитування”.

До ТОВ “МАНІФОЮ” Національний банк застосував два заходи впливу у вигляді накладення двох штрафів у розмірі 102 тис. грн кожен за порушення вимог щодо етичної поведінки. Систематичність та обсяг звернень громадян саме щодо неетичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості цією фінансовою установою вплинули на застосування максимально передбаченого розміру штрафу.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 19 листопада 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Стягувати борги стане важче. Почав діяти закон, який легалізує діяльність колекторів і встановлює правила спілкування з боржниками