НБУ покарав колекторів, які систематично погрожують боржникам

11 листопада 2021, 11:20Новини227

Этот материал также доступен на русском

На сайті НБУ цих компаній немає у списку колекторських фірм. На даний момент регулятор зареєстрував 51 фірму.

  • Посилання скопійованоlink copied

Нацбанк покарав 3 фінустанови, які порушили правила етичної поведінки під час врегулювання простроченої заборгованості. На дві фірми був накладений подвійний штраф. Про це повідомляє пресслужба регулятора, – повідомляє Мінфін.

Про які компанії йдеться?

ТОВ «ФК «Нові кредити» (ЄДРПОУ 42152351) — компанія спеціалізується на споживчих кредитах. Їй виписали штраф 51 тисячу грн за неетичну поведінку у роботі з клієнтами.

ТОВ «Кредитпромінвест» (ЄДРПОУ 43305861) та ТОВ «ФК «Преміум актив» (ЄДРПОУ 41797188) — по суті це колекторські фірми, але перша підкреслює на своєму сайті, що не «є колекторами», а займаються факторингом — відпрацювання проблемних активів на предмет стягнення простроченої заборгованості.

Ці фірми регулятор покарав подвійним штрафом — 102 тис грн за систематичні порушення етичної поведінки.

До речі, ТОВ «Кредитпромінвест» раніше вже підпадала під санкції НБУ й стала першою фінустановою, яку оштрафували за таку поведінку.

На сайті НБУ цих компаній немає у списку колекторських фірм. На даний момент регулятор зареєстрував 51 фірму.

Нагадаємо, що в Україні у 2021 році вперше з’явилося законодавство про колекторські компанії та фінустанови, які займаються врегулюванням простроченої заборгованості за споживчими кредитами.

Усі компанії, які на момент введення у дію закону, працювали на цьому ринку повинні були у місячний термін подати до НБУ необхідні документи для включення їх до реєстру колекторських компаній. Для нових юросіб обмежувальних строків немає.

Після 14 жовтня 2021 року у разі відсутності компанії в реєстрі, кредитодавець чи новий кредитор будуть зобов’язані достроково розірвати договір з такою компанією.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Колектори

Статті • Стягнення боргiв
Стягувати борги стане важче. Почав діяти закон, який легалізує діяльність колекторів і встановлює правила спілкування з боржниками