НБУ хоче зробити усі банки «зеленими»

23 жовтня 2021, 12:26Новини199

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні найбільш відомим еко-банком в Україні є державний Укргазбанк, який активно співпрацює у цьому напрямку з IFC.

  • Посилання скопійованоlink copied

Вже з початку 2023 р вітчизняні банки при наданні кредитів клієнтам мають враховувати екологічні ризики. Про це голова НБУ Кирило Шевченко повідомив у своїй колонці виданню EU Reporter, – повідомляє Мінфін.

«Тобто, якщо в рамках проєкту передбачається вирубка, умовно, 2 га лісу в Карпатах, то банк в принципі може це фінансувати, але це буде дуже-дуже дорого», — зазначив головний банкір унещодавньому інтерв’ю. Очевидно, що йтиметься про підвищені норми резервування за кредитами на проєкти, які шкодитимуть довкіллю.

Також Кирило Шевченко розіповів, що сьогодні у світі дискутують щодо можливостей розширення мандатів центробанків у формуванні політики протидії змінам клімату та негативному впливу на екологію.

За його словами, Нацбанк не може бути основним двигуном такої політики, але може підставити плече уряду в цих питаннях.

«І ми сьогодні закінчуємо розробку стратегії із „зеленого“ фінансування, „озеленення“ фінансів в Україні. Ми її презентуємо в жовтні разом зі групою Світового банку, IFC», — анонсував Кирило Шевченко.

На сьогодні найбільш відомим еко-банком в Україні є державний Укргазбанк, який активно співпрацює у цьому напрямку з IFC. Таку спеціалізацію Укргаз набув за часів, коли його очолював Кирило Шевченко. Банк має обмеження щодо кредитування деяких галузей економіки.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу