Проекти та інновації

Національний банк та Aflatoun International працюватимуть над підвищенням фінансової грамотності дітей та молоді України

18 вересня 2023, 12:57Новини107

Этот материал также доступен на русском

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння між Національним банком та Aflatoun International підписано на початку вересня.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України та міжнародна фундація «Aflatoun International» (Нідерланди) домовилися про поширення соціальної та фінансової освіти серед дітей та молоді України. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння між Національним банком та Aflatoun International (далі – Меморандум) підписано на початку вересня.

Aflatoun International допомагатиме Національному банку з:

  • наданням технічної підтримки та доступу до авторських навчальних посібників із соціальної та фінансової освіти і навчального плану для дітей та молоді;
  • обміном досвідом та знаннями з викладання фінансової грамотності;
  • можливостями адаптації та перекладу українською мовою авторських навчальних посібників із соціально-фінансової освіти та навчального плану для дітей і молоді.

Мета спільної роботи – формування здорової фінансової культури серед дітей та молоді України, підвищення їх рівня фінансової грамотності, що передбачає опановування певним комплексом знань, вмінь, навичок, ставлення та поведінки, який дає змогу людині щодня ухвалювати власні обґрунтовані фінансові рішення та в результаті сприятиме досягненню особистого та національного фінансового добробуту.

Нагадаємо, що підвищення рівня фінансової грамотності українців є одним із завдань Національного банку. Повноваження, які передбачають заходи з підвищення рівня фінансової грамотності населення, Національний банк отримав у вересні 2019 року.

Дослідження, проведене проєктом USAID «Трансформація фінансового сектора» спільно з Національним банком серед дорослого населення України у 2021 році, продемонструвало, що 79% українців хочуть, щоб їхні діти навчалися фінансової грамотності у школі. Діти також підтримують подібне навчання. Згідно з опитуванням, яке Національний банк провів цього року серед підлітків, 86% із них вважають, що говорити про гроші у школі потрібно, а розпочинати навчання з фінансової грамотності пропонують ще в дитячому садочку. Саме тому Національний банк у співпраці з міжнародною фундацією «Aflatoun International» планує підготувати навчальні програми та посібники не тільки для школярів, а й для дошкільнят.

«Формування фінансових звичок та цінностей варто розпочинати змалку. Що раніше дитина почне знайомитися з грошима, то простіше їй буде приймати зважені та ефективні фінансові рішення, а це найдієвіший шлях до досягнення особистої фінансової безпеки в майбутньому. Згідно з опитуваннями зазвичай у сім’ях теми грошей уникають, часто розмови з дітьми про гроші для багатьох батьків – це незручна або закрита тема. Навчання дітей фінансовій грамотності може прищепити дитині цінності, які виходять далеко за межі матеріальних стосунків, а саме: щедрість, дбайливість, допитливість, терпіння й ощадливість. Підписання цього Меморандуму дасть нам можливість систематизувати та посилити власні напрацювання з підвищення фінансової грамотності та стане ще одним важливим кроком до підвищення рівня фінансової грамотності молоді та, як наслідок, поліпшення фінансового добробуту українців загалом», – сказала Юлія Євтушенко, директор Департаменту комунікацій Національного банку.

Довідково

Aflatoun International – це міжнародна організація, яка прагне розширити можливості дітей та молоді завдяки соціальній та фінансовій освіті. Зосереджуючись на соціальному та емоційному навчанні, розвитку підприємництва та фінансовій грамотності, Aflatoun International дає дітям та молоді навички та знання, необхідні для того, щоб вони стали активними громадянами. Заснована у 2005 році, ця міжнародна фундація охоплює понад 10 мільйонів дітей у понад 100 країнах, змінюючи життя та спільноти по всьому світу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро