Проекти та інновації

НААУ перевірить стан сплати внесків до травня та ініціює санкції для боржників

22 березня 2021, 14:45Новини186

Этот материал также доступен на русском

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Рада адвокатів України ухвалила рішення, яке передбачає посилення дисципліни в оплаті внесків на забезпечення адвокатського самоврядування, повідомляє НААУ.

Із доповіддю про стан сплати внесків та з дотичних питань порядку денного РАУ виступив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій. Інфографіку про стан сплати внесків розподілом по регіонах можна переглянути тут.

Так, РАУ підтримала звернення адвоката Галич Л.Б. щодо можливості звільнення від сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування адвокатів, які мають статус багатодітних батьків. Водночас, від ідеї адвоката Р. Кравця, який звернувся до РАУ з пропозицією звільнити від сплати внесків тих, хто перехворів на Covid-19, відмовилися.

Проаналізувавши стан сплати внесків на 5 березня, члени РАУ обговорили способи подолання заборгованості по оплаті на рівні регіонів та на національному рівні. В цьому контексті був обговорений досвід декількох РАР, які досягають високого рівня сплати внесків. Голова РАР Одеської області Йосип Бронз звернувся до РАУ з листом, в якому повідомив про те, як в регіоні проводиться робота з виявлення боржників та відшукують можливості погашення заборгованості. Так, РАР ініціює притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності, в тому числі ініціює припинення права на зайняття адвокатською діяльністю, та публікує ці рішення КДКА. Також РАР проводить інформаційну роботу, публікуючи списки неплатників, повідомляючи їх листами про необхідність сплатити внесок.

Під час засідання РАУ також був обговорений міжнародний досвід, зокрема, Німеччини, де в разі несплати внеску адвокат автоматично виключається з реєстру з наступного дня.

Так, РАУ вирішила до кінця квітня опублікувати списки адвокатів-боржників по оплаті внесків, для звірки даних між НААУ та РАР (відмітки про сплату внесків). Проте, оскільки визначений Положенням про внески термін для оплати внесків за поточний рік сплив 31 січня, підстави для притягнення боржників до дисциплінарної відповідальності уже виникли. В зв’язку з цим РАУ ініціює відповідні санкції до адвокатів, які не виконують рішення органів адвокатського самоврядування.

Розмір щорічного внеску адвоката на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування в 2021 році складає 2270 грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Стадія продажу майна розпочинається із моменту оприлюднення інформації про продаж