Проблемні борги

Львівгаз заборгував Оператору ГТС майже 1 мільярд гривень

26 липня 2021, 18:48Новини182

Этот материал также доступен на русском

Найбільшими боржниками Оператора ГТС є облгази, що входять до приватної групи РГК.

  • Посилання скопійованоlink copied

За підсумками першого півріччя 2021 року заборгованість операторів газорозподільних мереж перед Оператором ГТС складає понад 9,4 млрд грн. З них заборгованість АТ “Львівгаз” становить 0,8 млрд грн.

Про це повідомила пресслужба ТОВ “Оператор ГТС України”, зазначають Варіанти.

Так, найбільшими боржниками Оператора ГТС є облгази, що входять до приватної групи РГК: Київоблгаз – 1,1 млрд грн, Львівгаз – 0,8 млрд грн, Дніпропетровськгаз –0,5 млрд грн, Вінницягаз – 0,4 млрд грн, Івано-Франківськгаз – 0,4 млрд грн та інші. Також серед божників Донецькоблгаз (1,1 млрд грн) і Тернопільміськгаз (0,6 млрд грн).

Як йдеться у повідомленні, оператори газорозподільчої мережі безоплатно відбирають газ з української газотранспортної системи та накопичують борги, а 90% боргу (8,5 млрд грн) облгази утворили у 2021 році. Зазначається, що зменшити заборгованості допоможе механізм, за яким частина коштів, які облгази отримують від населення за послугу розподілу, буде автоматично перерахована для сплати за газ на ВТВ Оператору ГТС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?