За кордоном

Латвійський PrivatBank оштрафували за порушення закону про відмивання грошей

24 листопада 2021, 14:12Новини38

Этот материал также доступен на русском

Латвійський PrivatBank був створений у 1992 році як Paritate Banka. 2001 року його головним акціонером став український ПриватБанк, і латвійський банк змінив назву.

  • Посилання скопійованоlink copied

Комісія ринку фінансів та капіталу Латвії ухвалила рішення оштрафувати PrivatBank, найбільшим акціонером якого є український ПриватБанк, на 768,7 тис. євро за порушення законодавства про боротьбу з відмиванням грошей.

Також Комісія зобов’язала банк усунути виявлені порушення та недоліки, – повідомляє finance.ua.

У Комісії заявили, що за результатами перевірок, проведених у 2020 році, через неадекватну культуру управління ризиками в банку не створено систему внутрішнього контролю у сфері запобігання відмиванню грошей, яка б забезпечувала ефективне дотримання вимог відповідного закону.

Регулятор дійшов висновку, що банку необхідно посилити внутрішнє управління, покращити систему внутрішнього контролю, запровадити культуру управління ризиками та забезпечити повноцінне функціонування внутрішнього аудиту.

Крім того, фінустанова зобов’язана забезпечити незалежне та належне дослідження клієнтів, нагляд за системою внутрішнього контролю, яка має відповідати бізнес-моделі банку, специфіці клієнтів та рівню ризику.

Комісія також оцінила відповідальність посадових осіб у зв’язку з виявленими під час перевірки порушеннями, внаслідок чого винесено попередження члену правління банку Інзі Румбе.

Латвійський PrivatBank був створений у 1992 році як Paritate Banka. 2001 року його головним акціонером став український ПриватБанк, і латвійський банк змінив назву. Український ПриватБанк було націоналізовано у 2016 році.

Наразі ПриватБанк із часткою 46,54% залишається найбільшим акціонером латвійського PrivatBank. Зареєстрованій на Бермудах Concorde Limited належать 9,23%, кіпрським Wadless Holdings Limited та Unimain Holdings Limited — 9,14% та 5,29% відповідно.

Раніше попередній голова правління ПриватБанку Петр Крумханзл у інтерв’ю НВ Бізнес говорив, що Приват готовий продати свою частку в латвійському банку.

Крумханзл заявив, що ПриватБанк не інвестує у латвійську «дочку», а шукає потенційних покупців.

За підсумками першого півріччя 2021 року збитки PrivatBank склали 3,52 млн євро, що на 24,4% більше, ніж за відповідний період 2020 року. Активи з початку року скоротилися на 16,5% і на 30 червня 2021 року становили 113,49 млн євро.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?