Коломойському у СІЗО відмовили в наданні можливості приймати препарат, який сприяє схудненню

23 жовтня 2023, 13:04Новини90

Этот материал также доступен на русском

Коломойський страждає на цукровий діабет та панкреатит, тож знаходиться на постійній медичній терапії. Зокрема, лікарі прописали йому пепрарат “Оземпік”

  • Посилання скопійованоlink copied

Ігор Коломойський “має серйозні проблеми” із доступом до медичної допомоги під час перебування в ізоляторі тимчасового тримання.

Про це заявив адвокат Олександр Лисак, повідомляє УНІАН.

За словами Лисака, Коломойський страждає на цукровий діабет та панкреатит, тож знаходиться на постійній медичній терапії. Зокрема, лікарі прописали йому пепрарат “Оземпік”. Проте, у СІЗО відмовили в наданні підозрюваному можливості приймати вказаний препарат, вважаючи, що необхідність у ньому відсутня.

Адвокат переконаний, що це свідчить про повне ігнорування потреб його підзахисного на медичну допомогу та може завдати серйозної шкоди його здоров’ю.

“У Ігоря Коломойського діагностовано діабет та панкреатит, а тому він був змушений приймати препарат “Оземпік” на постійній основі, щоб забезпечити належний рівень глюкози в крові та зберегти нормальну функцію підшлункової залози. Однак, при зверненні до Ізолятора тимчасового тримання із проханням надати можливість продовжити прийом вказаного препарату під час утримання під вартою, стороні захисту було відмовлено через начебто відсутність необхідності у прийомі вказаного препарату. Ця відмова є неприйнятною і порушує право на медичну допомогу, яке гарантується кожному громадянину, зокрема особам, які перебувають під вартою. Відсутність доступу до необхідних медичних засобів та ліків є серйозною загрозою для здоров’я та життя мого підзахисного”, – заявив Лисак.

З огляду на це, захисник закликає компетентні органи негайно переглянути своє рішення та надати можливість Ігорю Коломойському продовжити прийом препарату “Оземпік” під наглядом медичних фахівців.

Лисак також вважає ситуацію, що склалася, прикладом серйозного порушення прав людини та грубого ігнорування медичних потреб підозрюваного.

“Ігор Коломойський, як і будь-яка інша особа, яка утримується під вартою, має право на гідне ставлення та належну медичну допомогу. Ігнорування цих прав порушує положення Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Конституції України та Закону України “Про попереднє ув’язнення”, – зазначив адвокат.

Він також додав, що захист здоров’я підозрюваного є невід’ємною частиною гарантій справедливого кримінального процесу.

Довідково: застосування препарату “Оземпік”, окрім лікувальних властивостей, призводить до зменшення маси тіла і маси жирової тканини шляхом зменшення споживання калорій, а також зниження апетиту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?