Проекти та інновації

Кодекс України з процедур банкрутства зазнає змін: що таке ліквідаційний неттінг та деривативний контракт?

12 травня 2021, 13:27Новини32

Здебільшого зміни стосуватимуться тих випадків, коли учасником процедури банкрутства буде підприємець, який є стороною договору щодо фінінструментів, чи деривативного контракту.

  • Посилання скопійованоlink copied

У зв’язку зі вступом в силу Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів” № 738-IX, 1 липня 2021 року вступлять у дію і нові зміни до Кодексу України з процедур банкрутства, – повідомляє ЮФ Правова Константа.

Так, Кодекс поповниться новими термінами, серед яких:

  • адміністратор за випуском облігацій – юридична особа, яка діє від свого імені та в інтересах власників випуску відсоткових чи дисконтних корпоративних облігацій, облігацій внутрішніх місцевих позик, облігацій міжнародних фінансових організацій або іпотечних облігацій відповідно до законодавства, договору про призначення адміністратора, проспекту цінних паперів (рішення про емісію цінних паперів) та рішень зборів власників облігацій;
  • деривативний контракт – договір, умови якого передбачають у майбутньому певні дії щодо базового активу або дії залежно від значення базового показника. Базовим активом можуть бути акції або продукція (зерно, газ), а базовим показником – певна відсоткова ставка;
  • ліквідаційний неттінг – право сторони генеральної угоди припинити деякі або усі операції шляхом заліку (неттінгу) їхніх поточних вартостей при невиконанні зобов’язання іншою стороною або через виникнення інших обставин, передбачених угодою.

Розширеним стане поняття «кредитор», яке доповниться адміністратором за випуском облігацій, що буде діяти в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника, у зв’язку з чим буде збільшено коло учасників у справі про банкрутство.

В більшій частині зміни до Кодексу стосуватимуться тих випадків, коли учасником процедури банкрутства буде суб’єкт підприємницької діяльності, який є стороною договору щодо фінансових інструментів, валютних цінностей або стороною деривативного контракту чи товарної операції.

Стосовно ліквідаційного неттінгу слід зазначити, що це поняття взагалі нове для українського законодавства. З юридичної точки зору ліквідаційний неттінг має три основні етапи:

  • визначення вартості кожної деривативної або іншої визначеної операції;
  • припинення кожної деривативної або іншої визначеної операції та визначення суми нетто-зобов’язання;
  • зарахування зустрічних однорідних вимог між сторонами.

У зв’язку з введенням поняття ліквідаційного неттінгу набула суттєвих змін і ст. 94 Кодексу, яка буде мати назву: «Особливості банкрутства суб’єкта підприємницької діяльності, який є стороною одного або кількох правочинів, вчинених з посиланням на обов’язковість угоди щодо ліквідаційного неттінгу».

Як будуть працювати нові норми Кодексу дізнаємося згодом, а поки вивчаємо нову термінологію та її значення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Найбільше прибутку приносять позови проти великих боржників

Законодавство

Статті • Влада i люди
Минулого тижня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства в сфері банкрутства. 

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Починаючи з 2014 року, в Україні взялися за чистку банківської системи, під яку підпали понад 100 установ.

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Власнику та керівнику визнати свій бізнес неплатоспроможним складно, перш за все емоційно, це історія неуспіху.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому