Огляд ЗМІ

Харківський авіазавод виводитиме з банкрутства новий гендиректор

21 квітня 2021, 14:54Новини425

Этот материал также доступен на русском

Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство очолив Олександр Кривоконь.

  • Посилання скопійованоlink copied

Харківське державне авіаційно-виробниче підприємство (більш відоме як ХАЗ), яке перебуває в стані банкрутства і має велику зарплатну заборгованість, очолив його колишній директор (із січня по серпень 2017 року) Олександр Кривоконь.

Його представив 19 квітня заступник директора концерну «Укроборонпром» Ігор Фоменко, передає кореспондент Укрінформу.

За словами Фоменка, новопризначений керівник є досвідченим антикризовим менеджером, однак наголосив, що без списання заборгованості перед державою авіазавод неможливо підняти.

«Підприємство більше 6 років перебуває в стані банкрутства, в процедурі розпоряджання майном. Тільки в 2020 році було 6 судових засідань, де розглядалися проєкти плану санації. Наразі план санації не затверджений, тому що без списання заборгованості підприємство неможливо витягнути з кризи», – сказав Фоменко.

Кривоконь зазначив, що в його перше призначення стан заводу «був набагато тяжчий, ніж зараз».

«Тоді не було ні води, ні електроенергії, ні замовлень. За той короткий час ми впоралися. Поточна заробітна плата виплачувалася, з’явилися замовлення», – сказав директор. Зокрема, він нагадав, що завод за його керівництва за рік провів експлуатаційне обслуговування (ремонт) семи літаків. За словами Кривоконя, востаннє заробітну плату на підприємстві платили в квітні минулого року. Він зазначив, що за рахунок кредиту до травневих свят планує виплатити людям гроші за 2 місяці.

«Зараз ми разом з Укроборонпромом напрацьовуємо механізм отримання кредиту, матеріальної допомоги для того, щоб ми могли частково погасити заробітну плату до травневих свят. Ми плануємо місяців за два», — сказав Кривоконь.

Загальна заборгованість перед працівниками наразі становить 253 млн грн. На підприємстві — понад 1 800 працівників.

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство – одне з підприємств авіаційної промисловості України, що спеціалізується на повному циклі робіт із серійного виробництва, доопрацювання та технічного обслуговування в процесі експлуатації вироблених літаків. Із червня 2015 року ХАЗ, уже в стані банкрутства, увійшов у концерн «Укроборонпром». Включений у список підприємств, що наразі не підлягають приватизації. Основна заборгованість держпідприємства (65%) – понад 2 млрд грн перед держбюджетом – пов’язана з випуском у 2009 році облігацій на 1,6 млрд грн під державні гарантії.

У 2012-2020 роках ХАЗ узагалі не мав державних замовлень. Останній літак підприємство випустило у 2014 році. Станом на початок цього року загальна заборгованість підприємства склала 4 млрд грн, у тому числі перед державою – 2 млрд грн.

У серпні 2020 року на ХАЗі відбулася нарада під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Глава уряду заявив, що робоча група під керівництвом віцепрем’єр-міністра Олега Уруського напрацює план розвитку авіазаводу. За словами Шмигаля, такий варіант як концесія для виведення підприємства з кризи не розглядається.

4 січня 2021 року О.Уруський під час робочої поїздки до Харкова повідомив про підготовку законопроєкту щодо списання заборгованості ХАЗу.

14 квітня заступник генерального директора ДК «Укроборонпром» з виробництва Ігор Фоменко заявив про те, що для Харківського державного авіаційно-виробничого підприємства шукають інвестора, готового вкласти в програму імпортозаміщення для літака Ан-74 150 млн дол.

Олександр Кривоконь керував ХАЗом із січня по серпень 2017 року, після чого до червня 2018 року був президентом ДП «Антонов».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Попри війну, майно з "оборонки" переходить у чужу власніть, на землі заводів з’являються ЖК, їхні глави за держгроші орендують транспорт у самих себе

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Ми будемо використовувати всі доступні правові інструменти, щоб відновити справедливість, повернути державні землі законному користувачу та використовувати їх на благо країни.

Укроборонпром

Статті • Банкрутство
Керівник департаменту з питань банкрутства Міністерства юстиції України Владислав Філатов прокоментував окремі положення законодавства щодо реформування Укроборонпрому

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Банкрутство
Роки минають, світ модернізується, а питання ефективного управління державними підприємствами Міністерства оборони досі не вирішене.