Зверніть увагу

Карткові пастки: штрафи за невикористання кредитних коштів

1 квітня 2021, 09:30Новини605

Існує безліч різноманітних тонкощів і особливостей тарифів, які легко і непомітно перетворять позитивний баланс вашого рахунку в негативний, навіть якщо ви не знімали кредитні кошти.

  • Посилання скопійованоlink copied

«Нехай карта у вас буде про всяк випадок – раптом знадобиться коли-небудь!» – ось основний аргумент переконання вас взяти кредитку, який використовують співробітники банків, що активізували просування цього продукту. На перший погляд, така мотивація оформлення карти цілком резонна: теоретично, якщо ви не використовуєте кредитку, то можна не побоюватися виникнення заборгованості, – повідомляє Банкчат.

Проте, існує безліч різноманітних тонкощів і особливостей тарифів, які легко і непомітно перетворять позитивний баланс вашого рахунку в негативний, навіть якщо ви не знімали кредитні кошти. А слідом за цим, звісно, ​​нараховуються штрафи на заборгованість, про яку власник картки і не підозрює.

Перш за все, до таких фінансових пасток належить … штраф за невикористання кредитних коштів.

Наприклад, в одному з банків, який активно просуває кредитні карти, неактивний протягом двох місяців рахунок обійдеться власнику картки в 5 гривень на місяць (невелика сума, але пам’ятайте про те, що в результаті виникає заборгованість).

Також «мінус» може з’явитися через уже згадану комісію за обслуговування рахунку, яка може списуватися щомісяця або раз на рік. Ці платежі можуть нараховуватися незалежно від того, чи користувалася людина кредитними коштами чи ні.

Причиною виникнення боргу може стати і щомісячна плата за мобільний банкінг (всього 3-4 гривні на місяць). Втім, цей же мобільний банкінг зобов’язаний вам повідомити за допомогою СМС про виникнення заборгованості – якщо, звичайно, він справно працює (відомі випадки, коли офіційно послуга була підключена, гроші за неї стягувалися, а на практиці СМС-інформування не відбувалося).

До слова, навіть якщо ви використовуєте кредитну карту, вищезазначені особливості тарифів все одно можуть піднести сюрпризи – у вигляді виникнення несанкціонованого овердрафту, відсотки за використання коштів за яким можуть перевищувати стандартні відсотки за користування кредитом вдвічі.

Можуть трапитися і інші несподіванки. Слід зупинити увагу на детальному вивченні умов надання кредитної картки, тому що якщо, наприклад, банк стягує оплату за річне обслуговування в кінці терміну дії картки, або є квартальні платежі, або нарахування відсотків на суму заборгованості на початок місяця, або ще щось, то може виникнути ситуація, коли клієнт погасив заборгованість по кредитній картці на поточний момент і впевнений, що він банку нічого не винен, але при цьому рахунок не був закритий на балансі банку. Банк нарахує комісію, і виникне заборгованість за рахунком, на яку знову будуть нараховуватися відсотки, як за користування кредитними грошима.

Окремо варто згадати проблеми із зарахуванням коштів на рахунок після його поповнення, особливо у випадку з поповненням через термінали. Трапляється, що кошти, «проковтнуті» банкоматом, не надходять на рахунок протягом тижня, а то і більше. Та й сам банкомат може зависнути, спровокувавши збій в транзакції. Тому щоб уникнути проблем з виникненням заборгованості, варто гасити її раніше і обов’язково зберігати чек. Тоді, принаймні, можна поберегти власні нерви, чекаючи інкасації банкомату.

Варіантів уникнути всіх подібних пасток (нами перераховані лише основні з них) існує три: крім згаданого підключення до СМС-інформування потрібно:

  • не брати карти «в навантаження» до інших продуктів (навіть якщо поки подібних комісій немає, вони можуть з’явитися, а як показує практика, особистим листом про зміни тарифів повідомляють власників кредиток далеко не всі банки, і ви просто можете такі «новинки» пропустити) ;
  • постійно стежити за своїм балансом за рахунком, причому найкраще – за допомогою роздруківок руху коштів на рахунку або Інтернет-банкінгу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.