J.P.Morgan вірить в Україну: $3 млрд очікується до кінця 2021 року

14 червня 2021, 15:11Новини295

Этот материал также доступен на русском

Міжнародні резерви України станом на 1 червня 2021 року склали $27,84 млрд у порівнянні з $29,11 млрд на початку року

  • Посилання скопійованоlink copied

Аналітики JPMorgan прогнозують отримання Україною $3 млрд до кінця 2021 року, а також збільшення міжнародних резервів країни до $32,5 млрд – за рахунок зростання валютних резервів на $0,6 млрд та додаткової емісії Спеціальних прав запозичення на $2,7 млрд з боку МВФ.

У регіональному періодичному звіті банку, що вийшов минулого тижня, його автори очікують надходження другого траншу кредиту МВФ до вересня цього року.

Експерти вважають, що президент і уряд країни зацікавлені якнайшвидше виконати всі необхідні умови Фонду, щоб отримати транш до початку осені, коли буде обговорюватися бюджет на 2022 рік. У той же час вони оцінюють у 20-30% ризик того, що необхідні для траншу закони не будуть прийняті. В такому випадку співпраця з МВФ відновитися лише в кінці цього року або взагалі тільки у 2022 році.

У звіті вказується, що прогресу в прийнятті антикорупційного та судового законодавства, необхідного за умовами програми stand by, поки немає, але очікується зміна ситуації до кінця червня.

Аналітики JPMorgan, зокрема, вказують, що минулого тижня парламент прийняв поправку про покарання за неправдиве е-декларування, однак документ розкритикувало Національне агентство по запобіганню корупції, в основному через декілька поправок, що дозволяють держслужбовцям не декларувати активи у власності членів їх сімей. На їхню думку, така критика – негативний сигнал для співпраці з МВФ.

Як повідомлялося раніше, міжнародні резерви України станом на 1 червня 2021 року склали $27,84 млрд у порівнянні з $29,11 млрд на початку року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби