Проблемні борги

Якщо тариф “Укренерго” підвищити на 10%, боргів перед “зеленою” генерацією не буде, – Шурма

13 січня 2022, 10:52Новини284

Этот материал также доступен на русском

Нині триває відпрацювання майбутніх механізмів підтримки зеленої генерації, щоб вона розвивалася без додаткового фінансового й технічного навантаження на енергосистему

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв`ю агентству “Інтерфакс-Україна” заявив, що перегляд тарифу “Укренерго” на передачу в бік збільшення остаточно закриє проблему розрахунків із виробниками зеленої електроенергії.

“НКРЕКП має підстави переглянути тариф “Укренерго”. Я не очікую, що тариф “Укренерго” зміниться ще більше ніж на 4-5 коп. Це незначно для кінцевого споживача, але остаточно закриє проблему фінансового балансу на ринку зеленої енергетики”, – заявив Шурма.

Він зазначив, що досі Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), формувала тариф на передання, виходячи з відповідної норми, яка передбачає оплату 20% вартості зеленої електроенергії з бюджету, але з ухваленням бюджету на 2022 рік, яке скасувало її дію, отримала право скоригувати тариф.

За словами Шурми, тариф “Укренерго” необхідно збільшити приблизно на 10%, щоб забезпечити виплати у повному обсязі.

“Поточної ціни на електроенергію та вже затвердженого тарифу (345,64 грн/МВт-год без ПДВ) у принципі достатньо, щоб на 90-95% збалансувати ринок “зелених”, – зазначив він.

Одночасно він наголосив, що вважає вирішеною проблему із накопиченням боргів перед зеленою генерацією за рахунок випущених “Укренерго” євробондів, назвавши при цьому несистемними “певні винятки”.

Шурма також наголосив, що нині триває відпрацювання майбутніх механізмів підтримки зеленої генерації, щоб вона розвивалася без додаткового фінансового й технічного навантаження на енергосистему.

“За три-чотири місяці будуть презентації таких моделей, наразі триває активна робота над цим із залученням практично всієї спільноти енергоринку”, – зазначив заступник глави Офісу президента.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону