Як заповнити платіжку для сплати податкового боргу?

23 жовтня 2021, 18:00Новини195

Этот материал также доступен на русском

На суму узгодженого грошового зобов’язання, несплачену у встановлений Податковим кодексом України строк, нараховуються пеня та штрафні санкції.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом серпня – вересня 2021 року в результаті несвоєчасної сплати поточних грошових зобов`язань по земельному податку з фізичних осіб, орендній платі з фізичних осіб та податку на майно, кількість боржників фізичних осіб та громадян по підконтрольній частині області значно збільшилось, зазначає Дебет-Кредит.

Відповідно до норм чинного законодавства, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 3060 грн, податкова вимога на такі суми не надсилається (не вручається). Заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу та право податкової застави щодо таких сум, не застосовуються.

Водночас на суму узгодженого грошового зобов’язання, несплачену у встановлений Податковим кодексом України строк, нараховуються пеня та штрафні санкції.

З метою врегулювання питання погашення наявних боргів фізичними особами та громадянами інформацію про стан розрахунків з бюджетом можна отримати в Електронному кабінеті, а також через офіційний вебпортал Державної податкової служби України після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Як зазначається, під час заповнення розрахункового документа на сплату податкового боргу податків у полі «призначення платежу» необхідно зазначати код виду сплати 140 – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу, що визначено нормами наказу Мінфіну від 24.07.2015 р. №666.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі