Як повернути помилково сплачений судовий збір

10 січня 2023, 15:38Новини330

Этот материал также доступен на русском

Зараз платнику вже не потрібно отримувати паперове подання та самостійно звертатись з ним до органів Казначейства

  • Посилання скопійованоlink copied

Ще нещодавно питання повернення помилково сплаченого судового збору було досить проблематичним, у першу чергу через доволі складну та тривалу процедуру такого повернення.

Як швидко та без зайвих зусиль повернути помилково сплачений судовий збір, проаналізували фахівці відділу звернень, внутрішньої та зовнішньої комунікації 7ААС.

Раніше для повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно було звернутись до суду із відповідною заявою. Суд розглядав отримані документи, перевіряв факт зарахування коштів на рахунок, та чи дійсно заявник не звертався з позовною заявою до суду.

За результатами проведеної перевірки, суд готував паперове подання (строк пред’явлення якого не міг перевищувати 30 днів) та надсилав його заявнику на його поштову адресу. І лише після цього, заявник міг звернутись до органів Казначейства із заявою про повернення належних йому коштів.

Проте, починаючи з 1 січня 2022 року, процедуру повернення коштів помилково сплаченого судового збору значно спрощено.

Основним нововведенням стало те, що зараз платнику не потрібно отримувати паперове подання та самостійно звертатись з ним до органів Казначейства.

Завдяки системі дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства — Казначейство» суд, за ініціативою платника судового збору, готує електронне подання та засобами електронного зв’язку направляє його до органів Казначейства, які самостійно перераховують кошти на рахунок заявника.

Для повернення помилково сплаченого судового збору платник подає до суду (на рахунок якого помилково перерахований судовий збір) такі документи:

По-перше, треба подати заяву про повернення коштів помилково або надміру зарахованого до бюджету судового збору з обов’язковим зазначенням інформації в такій послідовності:

  • найменування платника (суб’єкта господарювання) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) фізичної особи (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті);
  • код за ЄДРПОУ (для юридичної особи), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті) (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті);
  • місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті) та номер контактного телефону (для фізичної особи за її згодою);
  • причина повернення коштів з бюджету з обов’язковим зазначенням (за наявності) назви відповідного суду та номера судової справи, за подання якої був здійснений платіж;
  • найменування та місцезнаходження банку, у якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунку (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті);
  • сума коштів, що підлягає поверненню;
  • IBAN, на який повертаються кошти в національній валюті (за наявності);
  • номер карткового рахунку отримувача коштів (за наявності).

По-друге, слід подати оригінал чи копію документа на переказ, або паперову копію електронного розрахункового документа, який підтверджує перерахування коштів до бюджету, або скановану копію зазначених документів з обов’язковим накладанням електронного підпису платника, за умови подання такої заяви в електронній формі.

У разі необхідності – також слід надати довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчену згідно з вимогами Цивільного кодексу України, копію паспорта довіреної особи (у разі повернення коштів довіреній особі).

У разі належного оформлення заяви суд підготує електронне подання та самостійно направить його до органу Казначейства. Заявнику залишається лише очікувати, коли Казначейство перевірить направлений документ та зарахує кошти на зазначений заявником рахунок.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Незважаючи на війну, адміністративні суди розглядають пенсійні справи й рішення за ними ухвалюються

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Наприклад, допомога по безробіттю та пенсії не оподатковуються, але аліменти з цих видів доходу утримуються