Зверніть увагу

Як порахувати прибутковість вкладу, і що таке прості та складні відсотки?

11 червня 2021, 12:56Новини195

Этот материал также доступен на русском

Основні характеристики банківських депозитів – це валюта вкладу, відсоткові ставки, строки розміщення коштів, можливість поповнення та зняття коштів і спосіб нарахування відсотків.

  • Посилання скопійованоlink copied

Покласти гроші на депозит означає, що вкладник передає свої кошти на зберігання в банк, а банк обіцяє повернути ці кошти разом з відсотками після закінчення терміну дії договору. Щоб оформити депозит, вкладник укладає договір депозитного вкладу з банком, банк відкриває депозитний рахунок, – повідомляє Finance.UA з посиланням на ФінКульт.

Що таке «правило 72»?

Щоб порахувати приблизну оцінку прибутковості вкладу, потрібно 72 поділити на відсоток за вашим депозитом. Наприклад: будь-яка сума, яку вклали під 8% річних, подвоїться приблизно через 9 років (72/8=9). Результат не на 100% точний, але допоможе оцінити за кілька секунд прибутковість вашого вкладу.

Для чого необхідна ця інформація?

коли ми вступаємо в будь-які відносини з фінансовими установами, необхідно розуміти їх сутність, особливості, власні права та обов’язки. Потрібно знати, що таку фінансову послугу, як залучення вкладу (депозиту), може надати лише банк, що має діючу банківську ліцензію.

Основні характеристики банківських депозитів – це валюта вкладу, відсоткові ставки, строки розміщення коштів, можливість поповнення та зняття коштів і спосіб нарахування відсотків. Банки пропонують два види депозитів: з капіталізацією відсотків – складні відсотки, з виплатою відсотків – прості відсотки.

У чому полягає їх відмінність?

Складні відсотки – це спосіб нарахування відсотків, при якому нараховані відсотки періодично додаються до базової суми (капіталізуються). Додавання відсотків призводить до поступового «зростання» суми вкладу і, відповідно, до збільшення прибутку. Нарахування складних відсотків на суму вкладу за депозитом, ще називають депозитом з капіталізацією вкладу.

Прості відсотки за депозитом не додаються до суми вкладу, а виплачуються вкладнику. Депозитний вклад без капіталізації відсотків (прості відсотки) за високої інфляції буде поступово знецінюватись, а вклад з капіталізацією – зберігатиме свою вартість і зростатиме.

Прості та складні відсотки за депозитом є двома можливостями накопичити певні грошові кошти з урахуванням конкретної ситуації, задля задоволення потреб споживача цієї фінансової послуги. Якщо ви бажаєте досягти результату швидко, можуть бути застосовані прості відсотки. Якщо ви можете собі дозволити зачекати, зверніться до складних відсотків за депозитом.

Головне пам’ятайте: що б ви не обрали, важливим є не просто укласти договір банківського вкладу, а й враховувати всі можливості, які випливають з нього.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.