Як подати заяву для відмови від пільги з ПДВ?

11 жовтня 2021, 17:41Новини272

Этот материал также доступен на русском

Платник податків може відмовитися від використання пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви.

  • Посилання скопійованоlink copied

Згідно з п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, до 1 січня 2022 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД, зазначає Дебет-Кредит.

У разі застосування зазначеної пільги норми п. 198.5 ПКУ не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ з вартості яких були включені до податкового кредиту у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Платник податків може відмовитися від використання зазначеної пільги чи зупинити її використання на один або декілька звітних (податкових) періодів шляхом подання заяви.

Заява, у якій зазначається перелік товарних позицій товарів згідно з УКТ ЗЕД і період, на який платник відмовляється чи зупиняє використання пільги, подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника податків до настання звітного періоду, в якому платник податку не передбачає використання зазначеної пільги. Відмова від використання пільги, зазначеної п. 45 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, зазначеного у заяві.

Так, відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. №21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за №159/28289 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок №21) податкова звітність з ПДВ подається в електронній формі контролюючому органу всіма платниками цього податку з дотриманням вимог ПКУ та законів України від 22.05.2003 р. №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. №2155-VIII «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 9 розд. III Порядку №21 визначено, що у складі декларації подаються передбачені Порядком №21 додатки (у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації).

Заява про відмову/зупинення використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розділ. XX ПКУ (додаток 2 до Порядку №21) (далі – Заява), подається платниками, які виявили бажання відмовитись/зупинити використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ.

Так, у Заяві зазначається звітний (податковий) період, з якого платник податку не передбачає використання податкової пільги, але не раніше звітного (податкового) періоду, що настає за звітним (податковим) періодом, в якому подано заяву. Водночас формою Заяви передбачено проставляння відмітки про її одержання (штамп контролюючого органу, дата, вхідний номер).

Як зазначається, враховуючи, що Заява подається до настання звітного (податкового) періоду, в якому платник податку не передбачає використання пільги, передбаченої п. 45 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, та не є додатком до декларації, така Заява може бути подана як самостійний документ (в електронній формі або на паперових носіях).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі