Зверніть увагу

Як нараховується та оподатковується дохід за депозитами?

7 червня 2021, 13:24Новини473

Податковий кодекс передбачає, що дохід вкладника у вигляді процентів від розміщення депозитів оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором у 1,5%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Дохід у вигляді процентів від розміщення депозитів оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором

Цивільний кодекс передбачає, що банк має виплачувати відсотки на суму депозиту в розмірі, встановленому договором банківського вкладу. Про це йдеться у роз’ясненні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, – повідомляє ЛІГА.Money.

Якщо договором не визначено розмір відсотків, банк зобов’язаний виплачувати їх у розмірі облікової ставки Національного банку.

Як нараховуються відсотки?

Відсотки на банківський вклад нараховуються від дня, наступного за днем надходження вкладу у банк і до дня, який передує поверненню депозита вкладникові або списанню з рахунка вкладника з інших підстав.

Виплату процентів банки здійснюють у строки, визначені договором (наприклад, щомісяця або в кінці строку його дії).

Зазвичай, відсотки перераховуються на поточний рахунок вкладника, зазначений у договорі.

Якщо ж договір банківського вкладу не встановлює строки і порядок виплати процентів, то їх виплачують вкладникові на його вимогу після закінчення кожного кварталу окремо від суми вкладу. При цьому невитребувані в цей строк проценти збільшують суму вкладу, на яку нараховуються проценти.

А в разі повернення вкладу виплачуються усі нараховані до цього моменту проценти.

Як оподатковується дохід від депозитів?

Податковий кодекс передбачає, що дохід вкладника у вигляді процентів від розміщення депозитів оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором у 1,5%.

Банк як податковий агент утримує суми податків та перераховує їх до бюджету.

Орієнтовний розрахунок доходів та витрат за вкладом можна отримати на сайті банку, скориставшись депозитним калькулятором. Але такий розрахунок носить умовний характер та має на меті скласти ваше загальне уявлення про суму доходу та витрат від розміщення вкладу.

Тому перед підписанням договору банківського вкладу варто перевірити зазначені в ньому процентну ставку, дату початку і закінчення депозиту, додаткові комісії тощо. Також необхідно уточнити всі незрозумілі пункти договору у працівника банку.

Які суми виплачуються у випадку банкрутства банку?

У разі визнання банку неплатоспроможним нарахування відсотків за вкладами припиняється у день початку процедури виведення Фондом гарантування вкладів цього банку з ринку.

Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включно з відсотками на день початку процедури виведення банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами (зараз це 200 000 грн), незалежно від кількості вкладів в одному банку.

Під гарантії ФГВФО підпадають не лише депозити фізичних осіб на вказану суму, але й кошти на карткових рахунках (у тому числі це рахунки, на які людина отримує зарплату, пенсію, стипендію та інші виплати).

Крім того, гарантуються вклади фізичних осіб-підприємців (ФОПів).

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі