Голова Єврокомісії повідомила про новий пакет санкцій проти рф: вугільне ембарго та інші обмеження

5 квітня 2022, 17:38Новини246

Этот материал также доступен на русском

Блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти рф

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейський союз повідомив про п’ятий пакет санкції проти рф у відповідь на бучанську різанину. До пакету увійшли вугільне ембарго та заборона транзакцій з чотирма чільними російськими банками. Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на своїй сторінці у Twitter.

Пакет складається з шести частин:

  1. ЄС забороняє імпорт російського вугілля, що коштуватиме росії 4 млрд євро щороку.
  2. Блок запроваджує заборону транзакцій з чотирма найбільшими російськими банками, серед яких буде й ВТБ банк. Разом вони становлять 23% російського ринку.
  3. ЄС запроваджує заборону російським суднам та операторам заходити у порти країн блоку. Але тут є перелік винятків – агропродукція та харчові товари, гуманітарні та енергетичні вантажі. Країни блоку також забороняють роботу російських та білоруських дорожніх операторів, що, за словами фон дер Ляєн, позбавить російську промисловість ключових товарів.
  4. Країни розширюють заборону експорту до рф вартістю 10 млрд євро щороку. До переліку потрапили такі елементи як квантові комп’ютери, високотехнологічні напівпровідники, транспортні складові тощо.
  5. Євросоюз відмовляється від імпорту з рф низки товарів та сировини на кшталт деревини, насіння, морепродуктів та алкоголю. Це коштуватиме рф ще 5,5 млрд євро.
  6. ЄС забороняє російським компаніям брати участь у європейських публічних закупівлях та позбавляє російські державні установи фінансової підтримки з боку ЄС.

Голова Європейської Комісії також зауважила, що блок також запровадить додаткові індивідуальні санкції проти рф. Хоча ЄС так і не спромігся повністю відрізати росію від основного джерела прибутку, енергоносіїв, блок обговорює додаткові санкції на нафтовий імпорт з рф, заявила голова ЄК.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога