Колізії та конфлікти

“Газпром” пригрозив Києву розривом будь-якої співпраці через арбітражні суди

7 липня 2023, 18:00Новини853

Україна запропонувала російській стороні збільшити прокачування через іншу точку доступу – Суджа. Однак рф збільшувати транзит відмовилася. І платити за недопрокачані обсяги теж відмовилася.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Росії погрожують санкціями за триваючі арбітражні розгляди “Нафтогазу України” з російським “Газпромом”.

Відповідну заяву 7 липня зробив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер, передає російське агентство “Інтерфакс”.

“Спроби “Нафтогазу” вести арбітражні розгляди з “Газпромом”, які тривають, можуть призвести до введення санкцій з боку РФ”, – повідомив Міллер журналістам.

Він зазначив, що “Нафтогаз” подав черговий багатомільярдний позов до Росії в суди США. Це, за словами глави “Газпрому”, призведе до розриву будь-якої співпраці.

“У разі продовження таких недобросовісних дій “Нафтогазу” … тоді вже будь-які відносини російських компаній із “Нафтогазом” будуть просто неможливі”, – сказав він.

Як зрозуміло з повідомлення російського агентства, нервозність у “Газпромі” викликає вимога “Нафтогазу” виконувати умови угоди від 2019 року щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів.

Домовленості передбачали підписання контракту на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років, мінімальний обсяг транзиту – 65 млрд кубометрів газу в перший рік і по 40 млрд кубометрів – у наступні 4 роки. Причому, російська сторона зобов’язана оплачувати зазначені обсяги, незалежно від того, чи були вони прокачані на практиці.

У травні 2022 року Україна була змушена припинити транзит газу через точку Сохранівка в Луганській області, що опинилися на тимчасово окупованій Росією території – через цей пункт здійснюється постачання третини газу в Європу.

Україна запропонувала російській стороні збільшити прокачування через іншу точку доступу – Суджа. Однак рф збільшувати транзит відмовилася. І платити за недопрокачані обсяги теж відмовилася.

Зокрема, за словами Міллера, окупація точки доступу Сохранівка – це “надуманий привід”.

“Глава російської компанії зазначив, що сам “Нафтогаз” під надуманими приводами є порушником контрактних зобов’язань перед “Газпромом”. Так, “Нафтогаз” відмовляється приймати російський газ у точці входу “Сохранівка”, але водночас вимагає оплату за його транзит”, – пише “Інтерфакс”.

У вересні 2022 року “Газпром” уже заявляв, що категорично відкидає всі вимоги “Нафтогазу України” щодо ініційованого розгляду стосовно транзиту російського газу в Європу – ненадані українською стороною послуги не повинні і не будуть оплачуватися, підкреслював концерн.

Тоді “Газпром” також заявляв, що вважає подачу звернення “Нафтогазу” до суду недружнім кроком і продовженням недобросовісної поведінки української компанії.

Нагадуємо:

У вересні 2022 року “Нафтогаз України” подав прохання про арбітраж до Міжнародного арбітражного суду при Міжнародній торгово-промисловій палаті в Парижі (Франція) щодо дій ПАТ “Газпром”. Компанія вимагає від Газпрому кошти за послугу з організації транспортування природного газу територією України, які не були ним сплачені вчасно та в повному обсязі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону