Колізії та конфлікти

Фонд гарантування вкладів заявляє про замовну кампанію з боку власників банку

12 січня 2024, 15:15Новини738

Этот материал также доступен на русском

В рамках такої кампанії один з так званих “розслідувальних” проектів випустив ролик, побудований на голослівних звинуваченнях та “художній інтерпретації” фактів

  • Посилання скопійованоlink copied

У Фонді гарантування вкладів заявили про брудну піар-кампанію проти установи з боку власників одного з банків, який наразі виводиться з ринку за міскодинг.

Про це розповів заступник директора Фонду Андрій Оленчик у колонці для Економічної правди. Назву банку не називають, але від початку повномасштабної війни з цієї підстави з ринку вивели лише два банки, в тому числі і АТ “Айбокс Банк”.

В рамках такої кампанії один з так званих “розслідувальних” проектів випустив ролик, побудований на голослівних звинуваченнях та “художній інтерпретації” фактів. Докладний факт-чек цього “викриття” є на сайті Фонду гарантування вкладів.

Єдина відповідь на подібні матеріали-маніпуляції – факти.

Маніпуляція: Фонд є державною установою і його борги перед державою постійно ростуть і списуються.

Факт: Фонд гарантування вкладів не фінансується з Державного бюджету.

Відповідно до Законодавства, Фонд має право звертатися до Міністерства фінансів та Національного банку України за кредитами у кризових випадках. Але на сьогодні, як і упродовж останніх років, додаткове фінансування не залучається. А залишок заборгованості, отриманої під час кризи 2014-2017 років, реструктуризований і буде повернутий на передбачених договором, укладеним між Міністерством фінансів та Фондом, умовах. За умовами реструктуризації, ні прощення, ні списання заборгованості не передбачено.

Маніпуляція: Фонд – одвічний банкрут, і факти, коли б вкладник отримував понад гарантовану Фондом суму, – невідомі

Факт: Тільки за час повномасштабної війни виплатив вкладникам банків, які за рішенням регулятора було виведено з ринку, понад 8,8 млрд грн.

За той же період кредиторам цим банків перераховано майже 12 млрд грн, із них 1,4 млрд грн – кредиторам 4 черги (вкладникам фізичним особам, які мали на рахунках понад гарантовані раніше 200 тис. грн) та 5,7 млрд грн – кредиторам 7 черги (юридичним особам), про існування яких експерт сюжету не знав.

Повторимося, запозичень із Державного бюджету на ці виплати Фонд не отримував.

На задоволення вимог кредиторів спрямовуються кошти, отримані від продажу та управління активами банків, що ліквідуються.

Маніпуляція: Кошти, які могли б піти вкладникам та кредиторам банків –витрачаються на закупівлі та оплату зарплати працівників Фонду

Факт: Витрати Фонду, у тому закупівлі (оновлення матеріально-технічної бази, підтримка ІТ-системи, інформування вкладників та підвищення фінансової грамотності населення), здійснюються за рахунок власного інвестиційного доходу Фонду.

“Є обґрунтовані підстави вважати, що за чорною піар-кампанією стоять власники одного з банків, що виводяться з ринку за міскодинг – маніпуляції з приховування реального походження платежів, пов’язаних з гральним бізнесом. – говорить Андрій Оленчик. – Кошти, на які вони дуже розраховували для себе особисто, дістались кредиторам банку та державі, – зокрема, вже під управлінням Фонду з цього банку було перераховано Державній податковій службі понад півмільярда гривень, які банк заборгував державі, ще працюючи на ринку і маючи мільярдні прибутки. Цілком очевидне і десь зрозуміле їхнє розчарування, але цей крок з нашого боку: законний, справедливий та в інтересах держави, яка в умовах війни вкрай потребує коштів.Тож власникам збанкрутілих банків доведеться відкласти придбання елітної нерухомості та яхт до кращих часів”.

Такі атаки у Фонді вважають тиском на його посадових осіб, однак запевняють, що ці спроби будуть безрезультатними.

Нагадаємо, на початку грудня на виконання рішення Фонду гарантування вкладів Державній Податковій Службі України було перераховано 550 млн грн з рахунків АТ “Айбокс Банк”.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…