Проекти та інновації

Фонд гарантування вкладів для кредитних спілок почне роботу за два роки

17 березня 2021, 11:16Новини59

Этот материал также доступен на русском

У Фонді гарантування вважають, що вкладники КС мають бути захищені так само, як і банківські. А тому, незалежно від початкової суми гарантування, Фонд встановить графік її підвищення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Гарантії за вкладами поширять на кредитні спілки. В Стратегії розвитку фінансового ринку до 2025 року вже навіть визначено конкретну дату — 1 січня 2023 року, – повідомляє «Мінфін».

Як формуватиметься фонд?

За словами заступниці директора-розпорядника ФГВФО Ольги Білай, концепція системи гарантування знаходиться на стадії розробки. Зараз Фонд разом із НБУ детально вивчають роботу ринку: аналізують інформацію щодо фінансової стійкості КС, якість їхніх активів, скільки коштів вкладників у них розміщено тощо.

«Спочатку Фонд гарантування має накопичити певну суму, тобто сформувати буфер, з якого будуть виплачуватися людям кошти у разі банкрутства кредитної спілки. Але цей буфер потрібно десь узяти, і ми повинні розуміти звідки», — пояснила Ольга Білай.

Передбачається, що розмір внесків КС до Фонду гарантування буде залежати від ступеня ризиковості їхнього портфелю.

На які кошти поширюватимуться гарантії?

Точно відомо, що всі КС мають бути учасниками системи гарантування і держава гарантуватиме кожен розміщений у них депозит.

Важливо відзначити, що гарантії будуть поширюватися тільки на депозити, тобто ті кошти, які повертаються з певною строковістю і на які спілка платить дохід.

«Пайовий внесок розглядається більше як внесок у статутний фонд кредитної спілки. І наразі Фонд не розглядає пайові внески як об’єкт гарантування», — поінформувала заступниця директора-розпорядника ФГВФО.

Яку суму гарантуватимуть?

На сьогодні в Україні працює 316 кредитних спілок, з них реально здійснюють свою діяльність біля 200. Кількість їхніх членів перевищує 400 тис. Велика частина спілок працюють в районних центрах і об’єднують невеликі кількості громади, 2/3 вкладників мають суми депозиту до 50 тис. грн. Незважаючи на це, суттєвою також є категорія вкладів у сумі від 200 до 400 тис грн — 20% від загальної суми вкладів.

У ФГВФО не впевнені, що сума гарантування буде такою ж, як і в банку — 200 тис. грн. За словами Ольги Білай, швидше за все, її будуть поетапно підвищувати.

«Свої розрахунки ми починаємо з 50 тис. грн. Все залежить від того, наскільки швидко спілки зможуть накопичити фонд для виплати гарантованої суми у разі потреби», — повідомила заступник директора-розпорядника ФГВФО.

В цілому у Фонді гарантування вважають, що вкладники КС мають бути захищені так само, як і банківські. А тому, незалежно від початкової суми гарантування, Фонд встановить графік її підвищення, щоб врешті зрівняти з банками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?