Проекти та інновації

Фонд гарантування вкладів для кредитних спілок почне роботу за два роки

17 березня 2021, 11:16Новини110

Этот материал также доступен на русском

У Фонді гарантування вважають, що вкладники КС мають бути захищені так само, як і банківські. А тому, незалежно від початкової суми гарантування, Фонд встановить графік її підвищення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Гарантії за вкладами поширять на кредитні спілки. В Стратегії розвитку фінансового ринку до 2025 року вже навіть визначено конкретну дату — 1 січня 2023 року, – повідомляє «Мінфін».

Як формуватиметься фонд?

За словами заступниці директора-розпорядника ФГВФО Ольги Білай, концепція системи гарантування знаходиться на стадії розробки. Зараз Фонд разом із НБУ детально вивчають роботу ринку: аналізують інформацію щодо фінансової стійкості КС, якість їхніх активів, скільки коштів вкладників у них розміщено тощо.

«Спочатку Фонд гарантування має накопичити певну суму, тобто сформувати буфер, з якого будуть виплачуватися людям кошти у разі банкрутства кредитної спілки. Але цей буфер потрібно десь узяти, і ми повинні розуміти звідки», — пояснила Ольга Білай.

Передбачається, що розмір внесків КС до Фонду гарантування буде залежати від ступеня ризиковості їхнього портфелю.

На які кошти поширюватимуться гарантії?

Точно відомо, що всі КС мають бути учасниками системи гарантування і держава гарантуватиме кожен розміщений у них депозит.

Важливо відзначити, що гарантії будуть поширюватися тільки на депозити, тобто ті кошти, які повертаються з певною строковістю і на які спілка платить дохід.

«Пайовий внесок розглядається більше як внесок у статутний фонд кредитної спілки. І наразі Фонд не розглядає пайові внески як об’єкт гарантування», — поінформувала заступниця директора-розпорядника ФГВФО.

Яку суму гарантуватимуть?

На сьогодні в Україні працює 316 кредитних спілок, з них реально здійснюють свою діяльність біля 200. Кількість їхніх членів перевищує 400 тис. Велика частина спілок працюють в районних центрах і об’єднують невеликі кількості громади, 2/3 вкладників мають суми депозиту до 50 тис. грн. Незважаючи на це, суттєвою також є категорія вкладів у сумі від 200 до 400 тис грн — 20% від загальної суми вкладів.

У ФГВФО не впевнені, що сума гарантування буде такою ж, як і в банку — 200 тис. грн. За словами Ольги Білай, швидше за все, її будуть поетапно підвищувати.

«Свої розрахунки ми починаємо з 50 тис. грн. Все залежить від того, наскільки швидко спілки зможуть накопичити фонд для виплати гарантованої суми у разі потреби», — повідомила заступник директора-розпорядника ФГВФО.

В цілому у Фонді гарантування вважають, що вкладники КС мають бути захищені так само, як і банківські. А тому, незалежно від початкової суми гарантування, Фонд встановить графік її підвищення, щоб врешті зрівняти з банками.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму