Експерт визначив головну жертву «дефолту» росії

6 червня 2022, 10:56Новини281

Кредитори після дефолту будуть змушені вести переговори про реструктуризацію заборгованостей

  • Посилання скопійованоlink copied

В разі оголошення дефолту росії, першими та головними постраждалими виявляться кредитори, заявив у розмові з агентством ПРАЙМ керівник відділу аналітичних досліджень «Вищої школи управління фінансами» Михайло Коган.

За його словами, дефолт спрогнозувати досить складно, якщо не бачити звітностей і реального стану справ у країні (компанії), але якщо зобов’язання в кілька разів перевищують основні фонди і значно вищі за виручку, це ознака того, що ситуація може дуже скоро вийти з-під контролю.

Проте, переконаний експерт, у випадку з Росією ситуація виглядає трохи інакше — кошти на виплату за зовнішнім боргом у країни є, а розмір боргу не є катастрофічним. “Її дефолт може бути викликаний не відсутністю коштів, а політичними причинами”, – наголосив Коган.

На його думку, так чи інакше, а кредитори після дефолту будуть змушені вести переговори про реструктуризацію заборгованостей, при цьому, як правило, позикодавці не отримують 100% «тіла боргу», оскільки зазвичай дефолтний позичальник має декілька великих кредиторів одночасно.

“У 1998 році реструктуризація в росії була проведена таким чином, що держоблігації були виплачені лише на 70% від тіла боргу”, – зазначив експерт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону