Експерт визначив головну жертву «дефолту» росії

6 червня 2022, 10:56Новини257

Кредитори після дефолту будуть змушені вести переговори про реструктуризацію заборгованостей

  • Посилання скопійованоlink copied

В разі оголошення дефолту росії, першими та головними постраждалими виявляться кредитори, заявив у розмові з агентством ПРАЙМ керівник відділу аналітичних досліджень «Вищої школи управління фінансами» Михайло Коган.

За його словами, дефолт спрогнозувати досить складно, якщо не бачити звітностей і реального стану справ у країні (компанії), але якщо зобов’язання в кілька разів перевищують основні фонди і значно вищі за виручку, це ознака того, що ситуація може дуже скоро вийти з-під контролю.

Проте, переконаний експерт, у випадку з Росією ситуація виглядає трохи інакше — кошти на виплату за зовнішнім боргом у країни є, а розмір боргу не є катастрофічним. “Її дефолт може бути викликаний не відсутністю коштів, а політичними причинами”, – наголосив Коган.

На його думку, так чи інакше, а кредитори після дефолту будуть змушені вести переговори про реструктуризацію заборгованостей, при цьому, як правило, позикодавці не отримують 100% «тіла боргу», оскільки зазвичай дефолтний позичальник має декілька великих кредиторів одночасно.

“У 1998 році реструктуризація в росії була проведена таким чином, що держоблігації були виплачені лише на 70% від тіла боргу”, – зазначив експерт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро