Е-аукціони за 5 років заощадили бюджету 190 млрд грн на закупівлях

28 липня 2021, 17:50Новини132

Этот материал также доступен на русском

За 5 років у системі Prozorro пройшло понад 2 млн конкурентних закупівель.

  • Посилання скопійованоlink copied

Проведення тендерів через систему Prozorro стало обов’язковим для всіх держзамовників з 2016 року, відтоді вони змогли заощадити 190 млрд грн бюджетних коштів завдяки конкуренції бізнесу.

Про це повідомляє пресслужба КМУ, зазначає ЕП.

Як зазначається, за 5 років у системі Prozorro пройшло понад 2 млн конкурентних закупівель, на яких державні та комунальні органи та підприємства зекономили 190 млрд грн від суми, яку вони планували витратити на закупівлях.

У середньому завдяки закупівлі в Prozorro на 1 млн грн замовники економлять 80-100 тисяч грн. Торік на аукціонах заощадили 56 млрд грн. Як зауважив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це майже вдвічі більше, ніж було щороку до того.

Так, перший віцепрем’єр — міністр економіки Олексій Любченко зазначив, що понад 90% учасників, що змагалися на аукціонах Prozorro – це представники малого та середнього бізнесу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні