Зверніть увагу

Дистанційне укладення договору з банком: мінімізуємо ризики

27 липня 2021, 12:36Новини272

Этот материал также доступен на русском

Примірник електронного договору вважається отриманим вкладником, якщо він направлений на його електронну адресу чи в інший спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Дистанційне банківське обслуговування є одним із пріоритетних напрямів розвитку світової банківської системи. Його суть полягає в тому, що велику кількість банківських операцій (оплату товарів та послуг, здійснення переказу коштів, отримання інформації по рахунку) клієнт банку може здійснювати без відвідування банківської установи через системи онлайн – банкінгу (інтернет – банкінгу, мобільного – банкінгу тощо). Достатньо мати під рукою мобільний телефон або комп’ютер та обрати на веб сайті банку розділи та поля для заповнення екранної форми заяви на укладення договору банківського вкладу/банківського рахунка, – повідомляє прес-служба ФГВФО.

Для мінімізації ризиків порушення своїх прав як вкладника перед укладанням договору банківського вкладу/банківського рахунка дистанційно, обов’язково ознайомтеся на веб сайті банку з умовами таких договорів та довідкою про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

Звертаємо увагу, що кожний банк зобов’язаний на своєму веб сайті розмістити:

  • примірні договори для кожного виду банківського рахунку та банківського вкладу;
  • умови договору приєднання, іншого публічного договору;
  • ціни банківських послуг, процентів та тарифів банку (щодо укладення договорів);
  • акційні пропозиції для вкладників, умови їх застосування та термін їхньої дії.

На веб сайті кожного банку є також розділ з інформацією про систему гарантування вкладів фізичних осіб, де ви знайдете скан-копію свідоцтва учасника Фонду гарантування вкладів, зразок довідки, суму граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, посилання на офіційний веб сайт Фонду (розділ «Захист прав владників»).

Відповідно до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» договір про надання банківських послуг укладається виключно у письмовій формі (у паперовому вигляді або у вигляді електронного документу), що є обов’язковою умовою взаємовідносин між банком і вкладником.

Банк зобов’язаний надавати вкладнику належний йому примірник договору, у тому числі і у разі укладення договору дистанційно.

Примірник договору, укладеного у вигляді електронного документа, вважається отриманим вкладником, якщо за домовленістю між банком і вкладником або за вибором вкладника договір направлений на його електронну адресу чи направлений йому в інший спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення.

Також, вкладник має право отримати такий договір у відділенні банку у паперовому вигляді , завірений печаткою банку.

Вимоги щодо створення, зберігання електронних документів та використання цифрового власноручного підпису фізичної особи, електронних підписів під час залучення банками вкладів, відкриття рахунків регулюються Законами України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та нормативно-правовими актами Національного банку з питань застосування цифрового власноручного підпису, електронного підпису в банківській системі України.

Зверніть увагу❗ Подальше обслуговування договорів, укладених дистанційно, здійснюється банком відповідно до встановлених ним правил та законодавства України як у відділеннях банку так і за допомогою каналів дистанційного банківського обслуговування.

Фондом гарантування вкладів захищені кошти, розміщені на поточних (карткових) та депозитних рахунках фізичних осіб відповідно до укладених договорів як безпосередньо в приміщення банку в паперовій формі, так і в електронній формі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
У багатьох людей процес податкової амністії не викликає довіри, оскільки несе загрозу безпеці й репутації бізнесу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Минулого тижня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства в сфері банкрутства. 

Законодавство

Статті • Влада i люди
Комітет Верховної Ради України з питань правової політики для чогось підтримав мін’юстівський законопроект, норми якого пропонують впровадити аж у 2024 році

Законодавство

Статті • Влада i люди
Технічний законопроект перетворюється на серйозну ревізію положень Кодексу з процедур банкрутства з точки зору їх практичного застосування

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт №4409 хочуть зробити концептуально вивіреним