Колізії та конфлікти

“ДТЕК” відсудив в “Укренерго” ще 633 млн грн

27 липня 2021, 15:07Новини190

Этот материал также доступен на русском

У ході судового процесу “Укренерго” наполягало на відсутності своєї вини в простроченні зобов`язань.

  • Посилання скопійованоlink copied

15.07.2021 Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ “ДТЕК Східенерго” до “Укренерго” (в справі №910/6636/21) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 633 млн грн заборгованості (з урахуванням пені, інфляційних втрат, 3% річних), зазначає Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами “ДТЕК Східенерго” свої позовні вимоги мотивувало тим, що “Укренерго” “неналежно виконує зобов`язання за договором про участь у балансуючому ринку в частині оплати купленої у позивача балансуючої електричної енергії в період з серпня 2020 року по березень 2021 року включно“.

У ході судового процесу “Укренерго” наполягало на відсутності своєї вини в простроченні зобов`язань, оскільки оплачує придбану балансуючу електричну енергію з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання оператора системи передачі, у зв`язку з чим оплата здійснюється після надходження коштів на цей рахунок від інших учасників балансуючого ринку.

Натомість суд вказав, що договір, укладений між учасниками спору, не містить “будь-яких застережень щодо використання відповідачем поточного рахунку зі спеціальним режимом використання та відповідно умови про розрахунок за продану електричну енергію лише з такого рахунку“.

Також суд зазначив, що закон “Про ринок електричної енергії” “не містить імперативної заборони щодо розрахунку відповідача з постачальником електричної енергії (позивачем) тільки грошовими коштами, які надходять від інших учасників балансуючого ринку на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, навпаки, передбачено можливість відповідача для належного виконання грошових зобов`язань, вносити грошові кошти з інших власних рахунків на рахунок зі спеціальним режимом використання“.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Судова практика вже вивчила і класифікувала основні правові хитрощі боржників

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Боргова розписка — доказ укладення договору позики, відтак вона завжди залишалася об’єктом підроблення.

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Тому вирішення таких спорів здійснюється за правилами не адміністративного, а цивільного або господарського судочинства залежно від суб`єктного складу сторін

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Податківці можуть забути про своє бажання стягнути гіпотетичний податковий борг, якщо вони не вирішували у суді питання щодо своїх процесуальних прав

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Рішення Верховного Суду виглядає компромісом між правами кредиторів та незалежністю арбітражного керуючого

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні встановлює стаття 117 КЗпП України