Депутати пропонують Раді знизити міжбанківську комісію

9 липня 2021, 10:40Новини267

Розмір комісії за інтерчейндж з 1 січня 2025 року не може перевищувати щодо суми операції з дебетової платіжної картки — 0,2%, з використанням кредитки — 0,3%.

  • Посилання скопійованоlink copied

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 5734, який передбачає зниження розміру комісії інтерчейндж, – повідомляє Мінфін.

Що пропонують депутати?

Згідно з пояснювальною запискою, законопроєктом пропонується внести зміни до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», а також до ухваленого 30 червня цього року закон «Про платіжні послуги», який через рік після вступу в силу буде введений в дію замість нього.

Документом пропонується закріпити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж, не може перевищувати:

  • з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року — 1%;
  • з 1 січня 2023 годадо 31 грудня 2023 року — 0,7%;
  • з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року — 0,5%.

Законопроєктом також пропонується встановити, що розмір комісійної винагороди за інтерчейндж з 1 січня 2025 року не може перевищувати щодо суми операції, проведеної з використанням дебетової платіжної картки — 0,2%, з використанням кредитної платіжної картки — 0,3%.

Також передбачається ввести відповідальність за перевищення встановлених граничних розмірів комісійної винагороди за інтерчейндж.

Що таке інтерчейндж?

Комісійна винагорода за кожну операцію з використанням платіжної картки, здійснена прямо або побічно (через третю особу) між банком-еквайром та банком — емітентом такої картки.

Інтерчейндж є складовою комісії за послуги еквайрингу. Комісія за послуги еквайрингу сплачується банку-еквайру за кожну операцію, здійснену на його обладнанні при оплаті товарів і послуг за допомогою платіжних карток.

Передісторія

Національний банк України і народний депутат Ольга Василевська-Смаглюк закликали парламент відмовитися від включення в текст законопроєкту про платіжні послуги (4364) під час його підготовки до другого читання норм про законодавче обмеження граничного розміру комісії інтерчейндж.

Депутати ініціювали зниження комісії за послуги банку-еквайра — з 1,6−2% до 0,5−1,4%, і комісії інтерчейндж для банку-емітента — до 0,3−0,9%.

2 квітня 2021 три банки, які працюють в сфері еквайрингу — Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль звернулися до парламенту, НБУ, Кабміну і до бізнесу зі спільною заявою. Банки заявляють, що знизять комісію інтерчейндж до 2023 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі