Огляд ЗМІ

Через “хаос та плутанину” Україна влітку отримає лише шість з анонсованих 45 винищувачів F-16 – NYT

11 березня 2024, 13:37Новини48

Этот материал также доступен на русском

Очікується, що 12 військових будуть готові до бойових вильотів на F-16 до літа 2024 року після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та США.

  • Посилання скопійованоlink copied

Менше ніж повна українська ескадрилья до літа цього року буде готова до бойових вильотів на винищувачах F-16, однак на всіх не вистачить літаків, адже на той час, коли льотчики повернуться в Україну, з 45 винищувачів, обіцяних європейськими союзниками, буде поставлено лише шість F-16.

Про це йдеться у статті The New York Times.

Видання зазначило, що винищувачі F-16 готові, інструктори чекають у новому навчальному центрі в Румунії, але українські льотчики ще не прибули. Проте ця затримка “є свідченням плутанини та хаосу, з якими зіткнувся військовий альянс, що поспішає поставити F-16”.

Однак видання зазначило: це не означає, що українські льотчики не готуються. Очікується, що 12 військових будуть готові до бойових вильотів на F-16 до літа 2024 року після 10 місяців навчання в Данії, Великій Британії та США.

Але на той час, коли льотчики повернуться в Україну, з 45 винищувачів, обіцяних європейськими союзниками, буде поставлено лише шість F-16.

Видання наголосило, що навчання українських льотчиків на складних західних літаках відбувалося з блискавичною швидкістю.

NYT додало, що процес йде повільніше, ніж розраховували Україна та її союзники, оскільки військовим доводиться освоювати англійську мову і західну військову практику, щоб ефективно використовувати F-16.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”