За кордономОгляд ЗМІ

Чехія продовжила ще на рік навчання українських військових

30 листопада 2023, 11:15Новини53

Этот материал также доступен на русском

Протягом цього року в Чехії пройшли навчання близько 3500 українських військовослужбовців, іще близько 500 навчили чеські інструктори на території Польщі.

  • Посилання скопійованоlink copied
Палата депутатів схвалила пропозицію уряду й українські воїни зможуть продовжити навчання в Чехії у наступному році. Верхня палата, Сенат, схвалила цю пропозицію три тижні тому.

Про це, як пише Прямий, повідомило Чеське радіо.

Як сказала депутатам міністерка оборони Яна Чернохова, протягом цього року в Чехії пройшли навчання близько 3500 українських військовослужбовців, іще близько 500 навчили чеські інструктори на території Польщі.

За її словами, досвід, здобутий під час навчання українців, служитиме і для поліпшення навчання чеських військових.

Чернохова зазначила, що ця навчальна місія підтверджує позицію Чехії як “відповідального союзника і партнера”.

Палата депутатів також слідом за Сенатом погодилася з пропозицією уряду продовжити більшість місій чеських військових за кордоном.

Відповідно до пропозиції, на території Чехії зможуть перебувати не тільки українські військові, а й військові з країн-членів ЄС і НАТО. Українських військовослужбовців зможуть навчати в Чехії також інструктори з країн-членів НАТО не зі складу Місії Євросоюзу для військової допомоги Україні (EUMAM UA).

Як і 2023 року, одночасно на території Чехії зможуть перебувати до 800 іноземних військових.

Крім того, дещо зросте кількість чеських військовослужбовців у вже наявних військових операціях. Зокрема, з 55 до 70 збільшиться кількість чеських військових у місії EUMAM UA, які будуть допомагати навчати українських військовослужбовців на територіях країн ЄС — йдеться, серед іншого, про потребу в більшій кількості перекладачів.

Іще 20 чеських військових інструкторів візьмуть участь у навчанні українських військовослужбовців на територіях країн-членів НАТО.

Видатки на перебування іноземних військових у Чехії з метою навчання українських військовослужбовців заплановані на рівні 252 мільйонів крон. Їх оплатить Міністерство оборони Чехії зі свого бюджету.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”