Борги на ринку: НКРЕКП перерозподілила 2,3 млрд грн у тарифі “Укренерго”

14 липня 2021, 16:40Новини174

Этот материал также доступен на русском

Стаття “витрати на врегулювання системних обмежень включає в себе, зокрема, сальдований розмір збору за небаланс електроенергії.

  • Посилання скопійованоlink copied

13 липня НКРЕКП перерозподілила видатки структури тарифу НЕК” Укренерго “на 2,3 млрд грн шляхом зменшення статті “витрати на придбання допоміжних послуг” і збільшення статті “витрати на врегулювання системних обмежень”, що дозволить компанії забезпечити відповідні виплати учасникам балансуючого ринку, пише “Енергореформа”, зазначає Finbalance.

Так, стаття “витрати на врегулювання системних обмежень включає в себе, зокрема, сальдований розмір збору за небаланс електроенергії.

Це дозволить не міняти тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК “Укренерго” і дозволить учасникам ринку мобілізувати ресурси для успішного проходження Об`єднаною енергосистемою України (ОЕС) осінньо-зимового періоду 2021/2022 років“, – пояснюється на сайті регулятора.

За інформацією комісії, таке рішення також буде сприяти забезпеченню збалансованої роботи системного оператора, врегулюванню проблемних питань в електроенергетичній сфері та поліпшення фінансового стану державної генерації, зокрема “НАЕК “Енергоатом” і ПрАТ “Укргідроенерго”.

Зазначене рішення приймається, зокрема, й з ініціативи НАЕК “Енергоатом”. Таким чином ми починаємо виплачувати апліфт без збільшення тарифу. Вважаю це рішення збалансованим з усіх точок зору, в тому числі й стосовно споживачів“, – заявив в ході засідання глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

За результатами планової перевірки регулятором НЕК “Укренерго” компанія підтвердила залишкову вартість збору за небаланс електроенергії в розмірі 4,5 млрд грн. Водночас за результатами роботи ринку допоміжних послуг у 2021 році “Укренерго” прогнозує економію за статтею “витрати на придбання допоміжних послуг” у сумі 2,3 млрд грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?