Проблемні борги

“Боргові квартири” наймачів: кому пред’являти майнові вимоги?

18 серпня 2021, 09:01Новини446

Этот материал также доступен на русском

Суть не тільки у складнощах, які пов’язані із пошуком документів, а й у встановленні особи наймача (наймачів) «боргової квартири».

  • Посилання скопійованоlink copied

Новоутворені ОСББ у своїй практиці мають різні способи розв’язання проблеми, яка пов’язана зі стягненням заборгованості за послуги з утримання будинку з комунальних квартир, які належать на правах власності територіальній громаді, але не були свого часу приватизовані громадянами.

Неоднакові ситуації з різним фіналом, але у всіх них є одна спільна риса. І торкається вона статусу відповідача, коли неможливо ідентифікувати особу власника або не вдається нічого дізнатися про наймача, – пише Комунальний Лоєр.

На пошук наймачів, які фактично у будинку не проживають ОСББ витрачає багато зусиль та коштів, тому й не дивно, що майнові вимоги по сплаті заборгованості ОСББ пред’являє саме територіальній громаді.

Проте, довести те, що очевидно власником комунальних квартир у ОСББ є територіальна громада в особі місцевої ради, не завжди просто, зважаючи на те, що інформація у Єдиному державному реєстрі речових прав на нерухоме майно в частині пошуку по будинку чи квартири не містить відомості про її власника.

Навіть, якщо у архівних відділах пощастить знайти рішення місцевої ради про передачу в користування квартири під певне комунальне підприємство або профільному соціальному департаменту для обслуговування та управління, відповідачем громада в особі місцевої ради або в особі її структурного підрозділу не будуть.

І суть не тільки у складнощах, які пов’язані із пошуком документів, а у встановленні особи наймача (наймачів) «боргової квартири».

Будь-яка згадка про наймачів у документах ради автоматично виключить громаду з врегулювання питань, пов’язаних зі стягненням заборгованості.

Крім того, судова практика у відповідь на описану проблему зводиться до того, що потрібно ретельно шукати наймача, коли про нього вже нічого не знає місцева рада.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Стягнення боргiв

Статті • Стягнення боргiв
Щоб достовірно визначити природу нарахованих відсотків, необхідно дослідити як умови договору, так і розрахунок заборгованості, виконаний позикодавцем (банком)

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду