Близько 27 тисяч ув’язнених можуть мобілізуватись до ЗСУ, – Мін’юст

2 липня 2024, 17:10Новини104

Этот материал также доступен на русском

Умовно-дострокове звільнення засуджені можуть отримати після співбесіди, медичного огляду, а також перегляду судимості.

  • Посилання скопійованоlink copied

Більше 3 тисяч ув’язнених вже були умовно-достроково звільнені в обмін на мобілізацію. Ще близько 27 тисяч можуть мати право служити у Збройних сил України (ЗСУ).

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника міністра юстиції України Олену Висоцьку, яку цитує Associated Press (AP).

Як розповіла Висоцька, ув’язнених мотивує бажання повернутись додому героєм.

Умовно-дострокове звільнення засуджені можуть отримати після співбесіди, медичного огляду, а також перегляду судимості. Водночас до служби не допускають осіб, які засуджені за:

  • зґвалтування;
  • вбивство двох й більше осіб;
  • злочини проти національної безпеки України.

AP додає, що Україна бажає провести різницю між своєю програмою та вербування засуджених у росії. Останніх, як правило, відправляли на найсмертоносніші бої. Українська програма, своєю чергою, направлена на інтеграцію в’язнів у регулярні українські фронтові підрозділи

Згідно з даними, що були надіслані українським урядом до Європейського союзу (ЄС), наразі у в’язницях утримуються близько 42 тисяч осіб.

“Після перевірки умовно-достроково звільнених ув’язнених відправляють на базову підготовку до таборів, де вони навчаються поводженню зі зброєю та іншим основам бою. Навчання завершується пізніше, коли вони приєднуються до окремих підрозділів”, – відзначає AP.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога