Проекти та інновації

Бізнес план пабу: як правильно скласти?

30 квітня 2021, 10:58Новини316

При відкритті пабу треба докладно ознайомитися з районом, де буде розташований: хто в ньому живе, які офіси розташовані, які машини у дворах, як одягаються люди – все, що характеризує його мешканців.

  • Посилання скопійованоlink copied

Великобританію важко уявити без пабів. Невигадливий, здавалося б, за задумом компроміс між рестораном, кафе і баром, паб для англійця – не тільки місце, де можна добре поїсти, випити і поспілкуватися, це щось більше. Про те, як успішно прищепити британську ідею в суворих вітчизняних умовах, розповідає директор мережі пабів-ресторанів «Моллі Гвінн’з» Олексій Матвєєв.

“Перш за все, раджу вивчити роботу конкурентів, виявити всі плюси і мінуси. Додати плюсів і прибрати очевидні мінуси. Продумайте все до найдрібніших подробиць: назву, історію, логотип. Визначтеся з тим, в яку форму буде одягнений ваш персонал і навіть яка музика звучатиме у вас в ресторані. Тому що успіх або неуспіх будь-якого бізнесу складається з, здавалося б, незначних деталей. Намагайтеся тримати під контролем все, починаючи з себе. Люди відчувають твоє ставлення до всього того, що відбувається в ресторані. І якщо вони бачать, що ти починаєш вести справи абияк, то і їх ставлення до роботи змінюється, і навпаки. Що ж стосується контролю за роботою самого пабу, то в кожному ресторані є своя управлінська система. Найскладніше – це до відкриття пабу продумати її і в перші місяці роботи створити. Як тільки вона відпрацьована до найдрібніших деталей, залишається контролювати правильність її виконання. Головне, щоб люди знали, чого конкретно від них хочуть. А далі все це починає працювати як годинник”, – каже він.

Перш ніж проробляти бізнес план бару, вивчіть район, в якому збираєтеся відкривати паб. При відкритті будь-якого закладу, пов’язаного з харчуванням, треба докладно ознайомитися з районом, де він буде розташовуватися. Необхідно зрозуміти, хто в ньому живе, які офіси розташовані неподалік, які машини стоять у дворах, як одягаються люди – все, що характеризує його мешканців. Для пабів, наприклад, ідеально підходить центр міста, особливо якщо поблизу розташовано багато офісів іноземних фірм.

При цьому ресторатор наполягає на обов’язковому внесенні в бізнес план бару питання витрат.

“Будьте готові взяти відповідальність за будь-яку страву. Кухня – є однією з головних причин, по якій люди або ходять, або не ходять до ресторану. Намагайтеся пропонувати гостям різноманітне і дійсно смачне меню. Однак тільки до закусок меню зводитися не повинно. Крім того, намагайтеся пропонувати гостям великі порції, якими дійсно можна наїстися. Якщо це біфштекс, то нехай це буде справжній великий біфштекс, смачний і соковитий. Продукти повинні бути, безумовно, свіжими і якісними. Наприклад, всі рибні страви повинні бути приготовані тільки зі свіжої риби, ні в якому разі не з замороженої”, – констатує пан Матвєєв.

За словами експерта, грамотно складений бізнес план бару – це не тільки фінансова частина: краща реклама – це хороші чутки.

“Краща реклама для подібного роду закладів – це задоволений клієнт. Є таке негласне правило «4/8». Незадоволений гість забере, так чи інакше, вісьмох потенційних клієнтів, тому що негативні емоції частіше вихлюпуються, ніж позитивні. А задоволений клієнт приведе тільки чотирьох. Тому головне для хорошого просування себе на ринку – робити все, щоб ваші гості завжди йшли від вас у гарному настрої і завжди поверталися до вас знову. Що ж стосується реклами в ЗМІ, то тут кожен вирішує сам, де конкретно і як себе рекламувати. Не скупіться на презентацію вашого ресторану. Всі навколишні вулиці повинні бути в курсі, що ви відкриваєте. Не забудьте про візитні картки закладу, які теж є свого роду рекламою. Вони завжди повинні бути вкладені в папку для чека”, – наголошує бізнесмен.

Ще однією важливою складовою успішного бізнесу у цій сфері Матвєєв називає спокій гостей закладу.

“Охорона в ресторанах повинна бути обов’язково. Це психологічно важливо: гості, які приходять до вас в ресторан, бачать при вході людей у ​​формі охоронця, і у них, нехай навіть на підсвідомому рівні, відкладається, що тут спокійно, безпечно, їх охороняють. Взагалі, будь-яку неповагу до всього того, що є у вашому ресторані, починаючи від туалетного йоржика і закінчуючи офіціантами і барменами – намагайтеся присікати в корені. Ми уклали контракт з приватним охоронним підприємством. На наше глибоке переконання, охорона повинна бути всевидячою, але непомітною. Вона не повинна привертати до себе багато уваги і при цьому повинна стежити за всім, що відбувається в самому пабі і навколо нього: на літньому майданчику і парковці. На щастя, випадків, коли доводиться залучати охоронців, у нас в ресторанах одиниці, так як ми завжди намагаємося вирішити конфлікт полюбовно, мирно. Будь-який негатив: маленький, середній, великий або величезний завжди можна перевернути на позитив. Все залежить від людей, які це роблять. Практично всі конфлікти, які відбуваються в ресторані, вирішуються офіціантами, менеджерами, в крайньому випадку, керуючим”, – резюмує експерт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму