За кордоном

Банк РФ посилив вимоги до банків з видачі незабезпечених споживчих кредитів

12 жовтня 2021, 13:40Новини100

Этот материал также доступен на русском

Рішення прийнято в зв’язку з прискоренням темпів зростання кредитування, яке супроводжується зростанням показника боргового навантаження громадян і збільшенням частки незабезпечених кредитів.

  • Посилання скопійованоlink copied

З 1 жовтня 2021 року Банк Росії підвищив макропруденціальні вимоги за незабезпеченими споживчими кредитами, що робить видачу споживчих кредитів менш вигідною для російських банків, – повідомляє ДОЛГ.РФ.

У регуляторі раніше відзначали, що дане рішення прийнято в зв’язку з прискоренням темпів зростання кредитування, яке супроводжується зростанням показника боргового навантаження громадян і збільшенням частки довгострокових незабезпечених кредитів.

Прискорене зростання незабезпеченого споживчого кредитування на фоні згортання обмежувальних протипандемійних заходів, у поєднанні зі зниженням стандартів кредитування призводить до накопичення банками ризиків, а також до збільшення боргового навантаження населення, вважають у регуляторі. У свою чергу підвищені надбавки роблять відповідне кредитування менш рентабельним для кредитних організацій щодо інших видів кредитування.

За даними Центробанку, частка споживчих кредитів з ПДН вище 80% в II кварталі 2021 року зросла до 30,3%, що на 0,6 п.п. вище, ніж в I кварталі 2021 року, і на 3,6 п. п. щодо I кварталу 2020 року. Середнє значення ПДН за споживчими кредитами, виданими в II кварталі, досягло високого рівня в 61,1%, збільшившись на 0,4 п. п. у порівнянні з I кварталом 2021 року і на 1,8 п. п. у порівнянні з I кварталом 2020 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?