За кордоном

Банк Англії випустить 50-фунтову полімерну банкноту з портретом великого шифрувальника

29 березня 2021, 11:51Новини165

Этот материал также доступен на русском

На банкнотах нанесено зображення з Тюрінгом, математиком і батьком штучного інтелекту, включаючи технічні креслення його машини для зламу коду Енігма і дату його народження в двійковому коді.

  • Посилання скопійованоlink copied

Банк Англії презентував дизайн своєї нової 50-фунтової банкноти з портретом Алана Тюрінга, який зламав «Енігму» під час Другої світової війни. У банку стверджують, що ця банкнота має найвищий ступінь захисту від підробки, – пише Мінфін.

Що відомо про Тюрінга?

Регулятор представив дизайн 50-фунтової купюри із зображенням піонера криптографії Алана Тюрінга.

«Алан Тюрінг очолив команду зломників кодів, котрі розробили машину, за допомогою якої вдалося зробити, здавалося б, неможливе — зламати код німецької шифрувальної машини „Енігма“. Поки Тюрінг та його колеги не винайшли цю машину, британська розвідка ламала німецькі коди вручну за допомогою дешифрувальників», — зазначив керуючий Банку Англії Ендрю Бейлі.

На банкнотах нанесено зображення, пов’язані з Тюрінгом, математиком і батьком штучного інтелекту, включаючи технічні креслення його машини для зламу коду Енігма і дату його народження в двійковому коді. Машина Тюрінга вважається прообразом сучасних комп’ютерів, а його роботи, присвячені здатності машини мислити, лягли в основу штучного інтелекту.

Особистість вченого було обрано після публічних номінацій і кампанії за більшу різноманітність британської валюти.

«Як зазначив художник Ентоні Гормлі, Алан Тюрінг відкрив дорогу з індустріальної в інформаційну епоху. Помістивши його зображення на нову 50-фунтову банкноту, ми віддаємо данину його досягненням», — додав Бейлі.

Тюрінга було засуджено за гомосексуалізм у 1952 році і посмертно помилувано в 2013-му. Він наклав на себе руки через події, пов’язані з його арештом, не доживши два тижні до 42 років.

Банкноти з Аланом Тюрінгом будуть запущені у друк 23 червня. Таким чином центральний банк Великобританії завершить перехід з паперових на полімерні банкноти.

У Банку Англії відзначили, що банкнота матиме два вікна і двобарвну фольгу, що ускладнить підробку. На неї також буде нанесено голограму, яка змінюється між словами «п’ятдесят» і «фунти» при нахилі банкноти з боку в бік. Тактильна функція допоможе визначити номінал людям зі слабким зором.

Банкнота номіналом 50 фунтів використовується в побуті вкрай рідко. Це купюра з найвищим номіналом, і її часто застосовують як засіб заощадження. Ще опитування 2013 року показало, що майже третина людей ніколи не користувалися цими банкнотами, але очікується, що найближчим часом тираж купюр з високим номіналом збільшиться на фоні інфляції британського фунта стерлінгів.

В цілому обіг готівки у Великобританії знизився під час пандемії коронавіруса. Дедалі більше споживачів воліють розплачуватися картками або безконтактними способами, а також робити покупки в інтернеті. Однак загальна вартість банкнот в обігу зросла. Це пов’язано з тим, що люди схильні накопичувати готівку в період високої невизначеності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?