За кордоном

Байден підвищив максимум держборгу США на пів трильйона доларів

18 жовтня 2021, 11:25Новини486

Этот материал также доступен на русском

Ймовірно, в грудні ще раз піднімуть “стелю боргу”. Наразі межа держборгу США становить 28,4 трильйона доларів, підписаний Байденом закон дозволить підняти її до 28,9 трильйона доларів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ліміт державного боргу США підвищили на 480 мільярдів доларів. Завдяки цьому федеральний уряд зможе продовжувати виконання зобов’язань до початку грудня 2021 року.

Відповідний законопроєкт внесли до Палати представників, щоб запобігти безпрецедентному дефолту та знищенню економіки країни. Його підписав у четвер, 14 жовтня, президент США Джо Байден, – повідомляє канал24.

За словами міністра фінансів Джанет Єллен, якщо б закон не ухвалили, то з понеділка департамент не зміг би повністю виконувати фінансові зобов’язання уряду. Дефолт може призвести до величезних наслідків на світових фінансових ринках та поставити під сумнів соціальні виплати ветеранам і військовослужбовцям.

Загрозу дефолту відтермінували

Після того, як закон набрав чинності, Конгрес зможе пропрацювати до грудня 2021. Однак наприкінці року депутатам доведеться ще раз переглянути це питання.

Ймовірно, в грудні ще раз піднімуть “стелю боргу”. Наразі межа держборгу США становить 28,4 трильйона доларів, підписаний Байденом закон дозволить підняти її до 28,9 трильйона доларів. Від 2002 року законодавці 18 разів піднімали “стелю”, щоб уникнути жахливих наслідків дефолту.

Що таке “боргова стеля”?

Це максимальна сума грошей, яку США можуть накопичити позиково шляхом випуску облігацій. Вона спрямована на виконання державних зобов’язань, зокрема соцвиплат і зарплат військовим.

В агенції Moody’s Analytic проаналізували, як дефолт може вплинути на американську економіку. Якщо держава не зможе фінансувати соціальні видатки, це коштуватиме США 6 мільйонів робочих місць або 15 трильйонів доларів доходів.

Джо Байден ще 4 жовтня заявив про можливий дефолт у США, якщо “стелю” держборгу не підвищать.
Ситуація загрожує стабільності долара як світової резервної валюти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?