Колізії та конфлікти

Автоматичний арешт рахунків і списання коштів: боржникам варто приготуватись

16 червня 2021, 14:01Новини550

Этот материал также доступен на русском

В Мін’юсті переконані, що завдяки цій новації життя полегшиться не лише для кредиторів, а й боржників.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство юстиції змінило процедуру автоматичного арешту рахунків боржників. З липня 2021 року такий арешт загрожує всім, хто має заборгованість по кредитах або відсоткам за ним, сплаті аліментів та штрафів за порушення правил дорожнього руху тощо, – повідомляє Економіка24.

Кому загрожує автоматичний арешт рахунків, кошти в яких банках під загрозою та чи попереджатимуть про їх списання власників, ми дізналися у приватного виконавця Дениса Боднара.

Борги доведеться сплачувати

Отримати рішення на свою користь в суді – це лише початок справи. Нині одна з найбільших проблем судової влади – невиконання судових рішень. Лише 20 – 30% з яких в Україні виконується. Водночас у Європі ця цифра сягає 60 – 70%.

Якщо український боржник відмовляється виконувати рішення суду, за справу беруться виконавці. Щоправда, довести її до логічного завершення вдається не завжди. Приміром, щоб накласти арешт на банківські рахунки їх ще потрібно знайти, а для цього виконавець розсилає запити у всі 73 вітчизняні банки.

Банки такою інформацією про своїх клієнтів не поспішають ділитись, часто присилають відписки, де пишуть, що рахунок є, але коштів на ньому недостатньо. І це при тому, що вони повинні повідомляти інформацію про номери рахунків і залишки коштів на них,
– зазначає Денис Боднар.

Приватний виконавець додає, що навіть коли він та його колеги отримували від банків потрібну інформацію про номери боржників та залишки коштів на них, то щоб арештувати, а згодом списати ці гроші, доводилось поштою повторно відправляти в банк відповідні вимоги. На це витрачався час, який боржники використовували на свою користь. Приміром, могли зняти кошти з рахунку, як наслідок виконавцю вже не було що арештовувати та списувати..

Немає грошей – заберуть майно

В Мін’юсті переконані, що завдяки цій новації життя полегшиться не лише для кредиторів, а й боржників.

А все тому, що до введення в дію вищеозначеного наказу, виконавець мав право накласти арешт на всі наявні на рахунку боржника кошти. Навіть, якщо їх було значно більше, ніж потрібно для покриття боргу. Це викликало серед боржників масу нарікань. Відтепер арештовуватимуть лише суму боргу. Власне, саме її виконавці й стягуватимуть.

Щоправда, часто трапляються ситуації, коли на рахунку не вистачає коштів для покриття боргу. Денис Боднар нагадує, що в такому випадку можуть стягувати, зокрема й майно боржника. Остаточне рішення щодо черговості стягнення коштів та іншого майна боржника визначається виконавцем.

Тож, завдяки цьому нововведенню, стало значно складніше уникнути виконання судового рішення. А експерт радить виконувати рішення суду та не доводити справу до автоматичного арешту та списання коштів з банківських рахунків.

За кордономОгляд ЗМІ
Вчора, 13:38 • Новини • За кордоном
Проекти та інновації
Вчора, 11:45 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі