Огляд ЗМІ

Експерт розповів, що означає для інвесторів арешт рахунків забудовника

16 січня 2021, 23:58Новини324

Якщо забудовник визнаний банкрутом, то шансів інвесторів повернути свої гроші – мізерні

  • Посилання скопійованоlink copied

Що робити інвестору, якщо банківські рахунки забудовника арештовані, а сам він банкрут. Про це УНН розповів Володимир Копоть, юрист і засновник онлайн-сервісу перевірки нерухомості Monitor.Estate.

Він почав з того, що до процесу будівництва житлового комплексу залучені відразу кілька компаній, це: підрядна організація (яка будує), девелоперська компанія (яка організовує процес будівництва), замовник будівництва (на чиїй землі будують) і проектувальник. Крім них є ще різні фонди, через які залучають кошти інвесторів. Коли проблеми виникають у підрядника – це не так ризиковано, адже його можна замінити, каже Копоть. Інша ситуація, коли рахунки заарештовують у забудовника.

“Коли заарештовують рахунки забудовника, треба дивитися з якої причини це відбувається і що у нього за договорами (з інвесторами – ред). Підстав може бути багато, від незаконного розпорядження землею до несплати податків. Але глобально – для інвестора це погано. Якщо замовник працює безпосередньо: отримує гроші від інвестора і направляє їх на будівництво, безумовно, будівництво може заморожуватися на невизначений час”, – коментує Копоть.

Але найнеприємніше те, що від інвестора вже нічого не залежить, продовжує юрист. “Наприклад, обіцяний квартал (здачі будинку – ред.) може бути відстрочений і інвестор отримає свою квартиру через 2-3 роки або тоді, коли розблокують рахунки. У гіршому варіанті буде кинутий напризволяще”, – вказує Копоть.

Якщо забудовник визнаний банкрутом, то шансів інвесторів повернути свої гроші – мізерні, вказує Копоть.

“Якщо забудовник визнаний банкрутом, то до нього немає сенсу пред’являти будь-які вимоги (про передачу квартир, повернення грошей і так далі). Оскільки банкрутство юрособи – це офіційне визнання в тому, що компанія більше не в змозі виконувати свої зобов’язання. Що ж робити кредиторам цієї компанії, всім, хто в неї вірив і давав їй гроші, в тому числі – інвесторам? Вимоги кредиторів забудовника (в т.ч. інвесторів будівництва) будуть задовольнятися за рахунок усіх грошових коштів і майна будівельної компанії, що залишилися у неї на момент визнання її банкрутом”, – пояснює юрист в своєму блозі

Актуально по темі

На початку року УНН виявив під Києвом ризиковане будівництво ЖК “Софія Київська”. Перевірка показала, що з двох забудовників один вже банкрут (“Укрполіскорм”), а другий (“Софія Буд Груп”) прихований в офшорі Панами зі статутним капіталом в одну тисячу гривень. Обидві компанії контролює колишній народний депутат Сергій Скуратовський, який ще два роки тому очолював парламентський Комітет з питань будівництва. У 2010-2012 році він позичив гроші в “Укрінбанку” на будівництво ЖК “Софія Київська”, залишивши в заставі у кредитора землі і квартири самого комплексу. Гроші Скуратовський так і не повернув, а квартири продав людям за схемами, які зараз вивчає Національне антикорупційне бюро.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону