Зверніть увагуОгляд ЗМІ

Без яких документів із ТЦК 17-річних хлопців не зарахують у виш

19 травня 2025, 09:00Новини1257

Этот материал также доступен на русском

Порядок і строки подання вступниками військово-облікового документа мають бути оприлюднені у Правилах прийому кожного конкретного закладу вищої та фахової передвищої освіти

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні триває вступна кампанія. Вже четвертий рік поспіль випускники складають національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. Основна сесія мультитесту вже розпочалася. Видання Освіта.ua розповіло, які військово-облікові документи потрібні абітурієнтам чоловічої статі для вступу.

Чи можна подавати облікові документи у паперовій формі

В Україні юнаки, яким виповнилося 17 років, при вступі до закладу вищої або фахової передвищої освіти мають надати приймальній комісії військово-обліковий документ.

«Відповідна норма передбачена умовами виконання вимог до зарахування після отримання повідомлення про надання рекомендації до зарахування до закладу освіти в 2025 році. Не потрібно буде подавати військово-обліковий документ лише юнакам 2009 року народження та вступникам молодшого віку», – йдеться у повідомленні.

Якщо військово-обліковий документ виданий до набрання чинності закону від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», вступник має право подавати його в паперовій формі.

У такому випадку документ може мати вигляд:

  • у військовозобов’язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Чи можна подати військово-облікові документи в електронній формі

Також вступники можуть сформувати в застосунку «Резерв+» готовий для друку файл електронного військово-облікового документа.

Такий документ в електронній формі можна сформувати безкоштовно після проходження електронної ідентифікації та автентифікації. У такому документі відображається QR-код.

«Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування. Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього», – йдеться у повідомленні.

Документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код, придатний для зчитування.

Вступники можуть самостійно сформувати військово-обліковий документ в електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

«Також сформувати електронний документ може адміністратор центру надання адміністративних послуг засобами Порталу «Дія» (у разі особистого звернення) за умови уточнення облікових даних», – йдеться у повідомленні.

Чи мають юнаки стати на військовий облік

Відповідно до законодавства, юнаки, яким у рік взяття на військовий облік виповнюється 17 років, повинні звернутись до ТЦК та СП для постановки на військовий облік призовників.

Для взяття на військовий облік призовнику потрібно особисто прибути до ТЦК у його населеному пункті та подати необхідні документи.

Водночас не всім юнакам потрібно буде приходити до центру комплектування, щоб стати призовником.

«Згідно з постановою Кабміну № 932 «Про реалізацію експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів» дані чоловіків, які звертатимуться до міграційної служби, щоб оформити український чи закордонний паспорт, автоматично «підтягнуться» до реєстру «Оберіг», – йдеться у повідомленні.

Юнаків, які планують вступ до ЗВО в Україні, але перебувають за кордоном, при зверненні за консульськими послугами їх поставлять на військовий облік шляхом внесення даних до електронних державних реєстрів.

«У такому разі ТЦК та СП отримають дані майбутніх призовників через систему «Трембіта». Тому юнакам з-за кордону не доведеться повертатися до України, щоб прийти до центру комплектування», – йдеться у повідомленні.

Які особливості подачі документів до ЗВО для юнаків

Порядок і строки подання вступниками військово-облікового документа мають бути оприлюднені у Правилах прийому кожного конкретного закладу вищої та фахової передвищої освіти.

Також правила можуть містити умови одноразового відтермінування подання військово-облікових документів для вступників, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, на територіях активних бойових дій, за кордоном.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного