Транскордонна ліквідація банку: Німеччина-Австралія

19 травня 2021, 17:55
7401 хвилину читати

Порушення справи про банкрутство Greensill Bank AG відбулось за рішенням Бременського районного суду

  • Посилання скопійованоlink copied

У березні 2021 року Федеральний суд Австралії задовольнив клопотання німецького підрозділу банку Greensill Capital про замороження активів, ініційованого представником провадження у справі про банкрутство, порушеного в Німеччині.

У своєму клопотанні заявник просив суд поширити процедури банкрутства, порушеної в Німеччині, на активи в Австралії, оскільки за його твердженням, у цій країні знаходиться центр основних інтересів боржника. Ініціатор клопотання пояснював це необхідністю забезпечення транскордонного співробітництва у справі для цілей найповнішого погашення вимог кредиторів, які беруть участь у ланцюгових відносинах кредитування.

Порушення справи про банкрутство Greensill Bank AG відбулось за рішенням Бременського районного суду за заявою фінансового регулятора на тій підставі, що боржник припинив виконувати свої зобов’язання перед власниками депозитів. Заява про визнання провадження у справі про банкрутство за кордоном було подана на підставі Закону про транскордонну неспроможність 2008 року.

Адміністратор, призначений у Німеччині, також ініціював звернення до суду міста Лондона в рамках заходів щодо захисту активів банку, в якому він просив суд призупинити виконавчі дії стосовно депозитів німецьких інвесторів на загальну суму близько 4 мільярдів євро.

Серед кредиторів цієї фінансової установи є SoftBank та Credit Suisse. Кредиторами є також особи з незабезпеченими вимогами та працівники фінансової установи. В Австралії свої вимоги мають намір заявити податкові органи та регулятор у корпоративному секторі економіки.

Разом на цей час свої вимоги заявили кредитори приблизно на суму 4.9 мільярдів доларів. Такий стан справ поставив під загрозу успішність проведення можливої реорганізації цієї групи фінансових установ. Призначені у справі адміністратори виступили з пропозицією кредиторам боржника про ліквідацію цієї фінансової групи. Метою такої процедури має стати максимальне задоволення вимог кредиторів групи компаній, що входять у цю фінансову групу.

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

За матеріалами Global Restructuring Review

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»