Далі без Френсіса Копполи: “Хрещений батько” голлівудського виноробства йде з бізнесу

Козлов Сергій
30 серпня 2021, 15:25
41513 хвилини читати

Культовий кінорежисер Френсіс Форд Коппола продає частину свого винного бізнесу компанії Delicato

  • Посилання скопійованоlink copied

У Каліфорнії оголошено про знакову угоду: культовий кінорежисер і винороб Френсіс Форд Коппола (на фото нижче) продає більшу частину свого винного бізнесу. Покупець – велика каліфорнійська винна компанія Delicato.

Ще не всі деталі угоди зрозумілі, але, згідно з оприлюдненою інформацією, у власність Delicato перейде виноробня Francis Ford Coppola Winery, виноробня Virginia Dare Winery в Гейзервілі і розташований в Сонома виноградник Archimedes. Крім того, до нового власника перейшла більшість “режисерських” товарних знаків, зокрема Diamond Collection («Алмазна колекція»), яка входить до трійки найбільш продаваних в США вин категорії «суперпреміум».

При цьому винний маєток Inglenook (з 2006 по 2011 рік відомий під назвою Rubicon Estate), а також Орегонське винне господарство Domaine de Broglie поки залишаються у володінні Копполи.

Класик Голлівуду, автор таких епічних кінострічок, як, наприклад, «Хрещений батько» і «Апокаліпсис сьогодні», володар шести «Оскарів», продюсер і засновник кінематографічної династії, 82-річний Френсіс Форд Коппола відомий світу ще і як власник кількох винних господарств.

2 bottle shot close up FFCW-92nd Awards

“Велика винна пригода” Копполи почалася в 1975 році, і це зовсім не було даниною моді. Нагадаємо, що всесвітнє визнання прийшло до каліфорнійських вин лише після паризької порівняльної дегустації Judgement of Paris, організованої Стівеном Спарріером у 1976 році. На гонорар, отриманий за другу частину «Хрещеного батька», Коппола разом зі своєю дружиною Елеонорою придбав маєток Inglenook – садибу, побудовану в вікторіанському стилі, і земельну ділянку розміром 630 га. Тут Коппола і почав робити свої перші вина. Маєток було засновано в 1879 році фінським капітаном Густавом Ніебаумом, тому з 1975 по 1996 рік виноробня Копполи називалася Niebaum-Coppola Estate Winery. У 1995 році, як кажуть, на гонорар від «Дракули» Коппола докупив до маєтку «Шато» і ще 38 га виноградників. Після цього він проголосив перехід на новий щабель якості і випустив червоне сухе вино з символічною назвою Rubicon, яке відразу ж стало культовим.

Обдарований режисер виявився талановитим маркетологом і зміг зробити свій винний бізнес успішним.

Як винороб, він не соромився підкреслювати свій зв’язок з кінематографом. Його преміальна лінійка Director’s Cut («Режисерська версія») успішно продавалася в роздріб по $39 за пляшку.

Він інвестував зароблені гроші в розширення виноградників, купивши ділянки в Сонома і штаті Орегон. На нього в різний час працювали визнані енологи: випускник Каліфорнійського університету в Дейвісі і винороб 2009 року за версією журналу Wine Enthusiast Скотт Маклауд, а також французькі зірки Філіп Басколь з «Шато Марго» і один з найбільш затребуваних консультантів Бордо Стефан Деренонкур.

З компанією Delicato Копполу вже досить давно пов’язували партнерські відносини. Не встигаючи за попитом, Коппола купував у неї виноград і вино наливом. У Delicato була хороша репутація дуже прагматичної сімейної компанії, яка володіла в Каліфорнії великими виноградниками і виробляла вина з хорошим співвідношенням ціни та якості. Любителі вина могли переконатися в цьому на прикладі таких каліфорнійських бестселерів як Irony і Gnarly Head.

Заснована в 1924 році Delicato зараз вважається п’ятим за обсягом виробником вина в США і третім за обсягом експортером каліфорнійських вин. Відповідно до глобального тренду успішна винна компанія переросла національний масштаб і вже має свої проекти в Чилі й Німеччині. Ймовірно, топовим винам від Delicato не вистачало світського блиску, але після ін’єкції голлівудської богемності з цим більше не має бути питань.

Хоча угода ще має бути схвалена американським державним регулятором, обидві сторони демонструють повне задоволення і роблять бадьорі заяви про майбутній синергетичний ефект. Крім належної суми, яка поки не розкривається, хрещений батько голлівудського виноробства отримав пакет акцій компанії Delicato і місце в раді директорів.

З цього приводу можна зазначити, що виноробство і раніше виглядало дуже привабливою сферою для вкладення талантів і капіталів діячів шоу-бізнесу взагалі, і Голлівуду зокрема. По дорозі, второваною Копполою, дружною низкою потягнулися зірки Старого і Нового Світу, від Жерара Депардьє і Кароль Буке до Бреда Пітта і Анджеліни Джолі. З деякою часткою умовності можна сказати, що «свій слід у виноробстві» залишили зірки настільки різні, як П’єр Рішар і Антоніо Бандерас, Ден Ейкройд і Курт Рассел, Кліфф Річард, Стінг і навіть Мадонна.

Однак урочисті проводи з виноробного раю їх непорушного авторитету – монументального Френсіса Форда Копполи – повинні послужити для цієї дружної компанії тривожним сигналом.

Час романтики в світовому виноробстві, судячи з усього, минув, і біля воріт Едему вже чекає на свої заборонені плоди нова мафія.

Новини за темою

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону