COVID-19: реакція на зловживання фінансовою підтримкою у період пандемії

25 червня 2021, 12:56
21482 хвилини читати

У Британії до випадків зловживання директорами компаній ставляться вкрай серйозно

  • Посилання скопійованоlink copied

Раніше я вже писав про привілеї, що надаються бізнесменам у Великій Британії на період карантину.

Особа, яка входить у категорію, що може скористатись державною допомогою протягом карантину, введеного у зв’язку з поширенням COVID-19, може пройти відповідну процедур. Для цього необхідно заповнити затверджену он-лайн форму із запитом, наприклад, щодо отримання безвідсоткової позики. У самій формі пояснюються наслідки виявлення порушення встановлених правил щодо подання достовірної інформації та належного використання такої допомоги.

Сьогодні вже є приклади того, як це контролюється і яким чином у цій країні реагують на випадки шахрайства.

У Великій Британії заходи щодо бізнесів, які зловживають фінансовою підтримкою у період карантину вживає Служба неплатоспроможності. Так, в останній час під увагу цього агентства попали п’ять компаній, які запрошували підтримку бізнесу у період дії карантину.

До прикладу, директор однієї з компаній був дискваліфікований строком на 12 років. Як виявилось, цей керівник шахрайським чином запросив допомогу у розмірі 50 000 фунтів стерлінгів за програмою допомоги бізнесу, однак перерахував усю суму з рахунку компанії собі за кілька днів до того, як його компанія ініціювала процедуру неспроможності з введенням тимчасової адміністрації.

З лютого 2021 року Служба неплатоспроможності ініціювала звернення до судів про припинення діяльності п’яти компаній, які брали участь у зловживанні державною допомогою, передбаченою для підтримки бізнесу під час пандемії. Серед таких компаній є дві компанії, що зареєстровані у Глазго, які не проводили будь-яку ділову активність з січня 2020 р. Дві інші компанії отримали позики на пільгових умовах з використанням неправдивої інформації.

У Службі неплатоспроможності пояснили, що допомога надається для підтримки бізнесу під час пандемії, а до випадків зловживання директорами компаній держава ставиться вкрай серйозно. Необхідно зазначити, що частина розслідувань була ініційована на підставі повідомлень про зловживання директорів компаній, отриманих від представників бізнесу чи від клієнтів таких компаній.

У цьому контексті також необхідно зазначити, що зараз вирішується питання надання Службі неплатоспроможності додаткових повноважень щодо розслідування шахрайства в період пандемії з поверненням пільгових позик у випадках, коли компанія припинила свою діяльність. Відповідний законопроект зараз перебуває на розгляді у парламенті. Зазначимо, цей законопроєкт матиме ретроспективну силу для розслідування поведінки керівників компаній, яка мала місце до набрання чинності законом.

Нагадаємо, відповідно до чинного законодавства цієї країни у разі виявлення протиправних дій до директорів застосовуються такі санкції як заборона на зайняття керівних посад терміном до 15 років, а також вони можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

Служба неплатоспроможності ретельно перевіряє усі повідомлення з підозрами директорів компаній у шахрайстві чи зловживанні державною допомогою.

Відразу хочеться порівняти це з тим, що існує в Україні. Якщо повідомлення про шахрайства і надходять, однак думається, вони залишаються без уваги. Це може свідчити про неспроможність держави чи, що гірше, про небажання виконувати свої функції щодо підтримки законності в країні.

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

За матеріалами Insolvency Service

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна