Англійське право і суди на захисті добросовісних сторін договору

22 липня 2021, 11:12
16401 хвилину читати

Нещодавно отримане рішення в Лондоні підтверджує можливість індійських банків стягнути непогашені борги з позичальників через англійські суди

  • Посилання скопійованоlink copied

Однією з сучасних тенденцій у сфері договірного права є передбачення у бізнес контрактах положень щодо розгляду можливих спорів за англійським правом. Звернення у цьому разі за захистом порушених прав до англійських судів дозволяє сторонам розраховувати на прогнозовані рішення у спорах.

Гарним прикладом реалізації таких тенденцій є результати розгляду спору щодо виконання зобов’язань за договором позики, що були ініційовані індійським банком.

Нещодавно отримане рішення в Лондоні підтверджує можливість індійських банків стягнути непогашені борги з позичальників через англійські суди.

Рішення є важливим як з огляду на розмір позову, так і як потужний сигнал неплатникам щодо того, що борги необхідно віддавати, а можливі складнощі щодо стягнення боргу у національних судах не є перешкодою.

У справі за заявою IDBI Bank комерційний підрозділ Високого суду Лондона постановив рішення щодо повернення боргу на суму 239 мільйонів доларів США.

Предметом спору була заборгованість за договором позики, укладеного банком IDBI зі штаб-квартирою в Мумбаї з зареєстрованими у Сінгапурі компаніями на будівництво двох бурових установок. Материнська компанія позичальників, зареєстрована на Кіпрі, надала гарантію щодо виконання зобов’язання за договором позики.

У договорі було передбачено, що умови позики та гарантії регулюються англійським правом, що дозволило за захистом порушеного права звернутись до англійського суду.

У липні 2017 року після того, як позичальники не змогли здійснити планові платежі, банк IDBI пішов на зустріч та на підставі укладеного договору про реструктуризацію заборгованості погодився на розстрочку повернення основної суми та виплати відсотків за користування грошами з остаточними розрахунками до 2020 року.

Зазначене рішення на користь позикодавця було постановлене, незважаючи на те, що представники одного з відповідачів доводили в суді, що цей борг є частиною домовленості про врегулювання заборгованості, яка, на їхню думку, знаходилась у процесі реалізації на завершальній стадії.

Як вже зазначалось, постановлене рішення підтверджує здатність індійських банків переслідувати неплатників в судовому порядку у Великій Британії.

За матеріалами Global Restructuring Review

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро