Англійське право і суди на захисті добросовісних сторін договору

22 липня 2021, 11:12
19541 хвилину читати

Нещодавно отримане рішення в Лондоні підтверджує можливість індійських банків стягнути непогашені борги з позичальників через англійські суди

  • Посилання скопійованоlink copied

Однією з сучасних тенденцій у сфері договірного права є передбачення у бізнес контрактах положень щодо розгляду можливих спорів за англійським правом. Звернення у цьому разі за захистом порушених прав до англійських судів дозволяє сторонам розраховувати на прогнозовані рішення у спорах.

Гарним прикладом реалізації таких тенденцій є результати розгляду спору щодо виконання зобов’язань за договором позики, що були ініційовані індійським банком.

Нещодавно отримане рішення в Лондоні підтверджує можливість індійських банків стягнути непогашені борги з позичальників через англійські суди.

Рішення є важливим як з огляду на розмір позову, так і як потужний сигнал неплатникам щодо того, що борги необхідно віддавати, а можливі складнощі щодо стягнення боргу у національних судах не є перешкодою.

У справі за заявою IDBI Bank комерційний підрозділ Високого суду Лондона постановив рішення щодо повернення боргу на суму 239 мільйонів доларів США.

Предметом спору була заборгованість за договором позики, укладеного банком IDBI зі штаб-квартирою в Мумбаї з зареєстрованими у Сінгапурі компаніями на будівництво двох бурових установок. Материнська компанія позичальників, зареєстрована на Кіпрі, надала гарантію щодо виконання зобов’язання за договором позики.

У договорі було передбачено, що умови позики та гарантії регулюються англійським правом, що дозволило за захистом порушеного права звернутись до англійського суду.

У липні 2017 року після того, як позичальники не змогли здійснити планові платежі, банк IDBI пішов на зустріч та на підставі укладеного договору про реструктуризацію заборгованості погодився на розстрочку повернення основної суми та виплати відсотків за користування грошами з остаточними розрахунками до 2020 року.

Зазначене рішення на користь позикодавця було постановлене, незважаючи на те, що представники одного з відповідачів доводили в суді, що цей борг є частиною домовленості про врегулювання заборгованості, яка, на їхню думку, знаходилась у процесі реалізації на завершальній стадії.

Як вже зазначалось, постановлене рішення підтверджує здатність індійських банків переслідувати неплатників в судовому порядку у Великій Британії.

За матеріалами Global Restructuring Review

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

Редакція Борг.Експерт може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за зміст
матеріалів в розділі «Думки експертів» покладається на авторів текстів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму