Знайшли ще одне “слабке” місце росії: без хрому, літію та титану не буде воєнних озброєнь

Редакцiя
31 березня 2022, 18:08
129732 хвилини читати

Слабке місце росії – це нафта. І доки не буде ембарго, росія матиме ресурси. Але є ще одне слабке місце…

  • Посилання скопійованоlink copied

Мета санкцій – припинення агресії. Як ми бачимо, існуючі санкції росії боляче не зробили… Нагадаю, слабке місце росії – це нафта. І доки не буде ембарго, росія матиме ресурси.

Але є ще одне слабке місце.

Виявляється Росія імпортує понад третину (!) стратегічних видів мінеральної сировини та понад 60% дефіцитних видів корисних копалин, причому за деякими їх залежність від імпорту – 100%.

Це дані рахункової палати рф.

За рахунок закордонних поставок сировини покривається 100% потреб економіки рф у критичних матеріалах, необхідних військово-промисловому комплексу агресора: титан, хром, марганець, літій, а також понад 87% попиту на цирконій.

Декілька деталей:

  • Марганець та хром. Це легуючі елементи, які застосовуються для виробництва броні (!). Росія отримує марганцеві руди з 14 країн (1,1 млн тонн), але основні: Південна Африка – 680 тис тонн, Габон – 248 тис тонн, Казахстан – 143 тис тонн. Хрома РФ імпортує 903 тис тонн з 11 країн, основні: Казахстан (786 тис тонн), Туреччина (58 тис тонн), Південна Африка (55 тис. тонн).
  • Літій. Сьогодні це один із ключових металів, необхідних для виробництва акумуляторних батарей. А ще літій застосовується в ядерній енергетиці (!), під час плавлення алюмінію, задля створення ракетного палива (!). Дані щодо імпорту літію рф засекретила 😉
  • Ну і титан! Тут найцікавіше. Виявляється, згідно зі звітом рахункової палати, росія на 83% забезпечена титаном з України (!!!). Де застосовується титан: у цивільному та військовому авіабудуванні; виробництві сталі з високим вмістом хрому (до 30%), виготовленні корпусів підводних човнів, космічні двигуни. Зокрема, гіперзвукові ракети “Кинжал”, якими вже бомбардували Україну не виготовити без титану! Уявляєте абсурд? Україну бомбили за допомогою матеріалів, куплених в Україні!

Хто продає титан Росії?

На території Дніпропетровської області розташований “Демуринський ГЗК”, який веде промислову розробку Вовчанського родовища титано-цирконових руд із запасами ільменіту понад 2 млн тонн. Офіційним бенефіціаром Демуринського ГЗК є російський мільярдер Михайло Шелков – акціонер та член Ради директорів найбільшого світового виробника титану – російської корпорації “ВСМПО-Авісма”, проти якої весь світ уже запровадив санкції!

Ще один продавець – Державна українська компанія ОГХК (!!!) через європейські прокладки.

Що з цим усім можна і потрібно робити найближчим часом?

З боку України: націоналізувати Демуринський ГЗК та встановити контроль за відвантаженнями українського ільменіту. Це вже обмежить постачання титану до росії.

А від міжнародних партнерів необхідно вимагати заборони та санкцій до постачальників критичних матеріалів у росію (хрому, літію, марганцю). Це створить проблеми у виробництві цілої групи продукції ВПК Росії.

Адже нагадаємо, що мета санкцій – змусити росію до припинення агресії і створити умови, за яких війна більше не зможе повторитися.

Автор: Анатолій Амелін
Директор програми “Економіка” Українського інституту майбутнього

 

Новини за темою

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Долучайтесь до професійної спільноти borg.expert

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога