Колізії та конфлікти

Заробляли на фіктивному продажі нерухомості: у Києві поліція затримала «квартирних аферистів»

18 квітня 2023, 11:44Новини181

Этот материал также доступен на русском

Навіть спеціально орендували офіс для укладання угод з добросовісним покупцем

  • Посилання скопійованоlink copied

Організаторка та п’ятеро її спільників намагались здійснити фіктивний продаж двох квартир за 60 тисяч доларів США. У разі вдалої афери планували продати ще три об’єкти нерухомості вартістю 5 млн грн. На заваді злочинним планам шахраїв стали поліцейські, які затримали всіх учасників угруповання.

 

Викрили злочинну «схему» продажу квартир за фіктивними документами, встановили всіх учасників оборудки та роль кожного у ній оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно зі слідчими поліції Києва. Для здійснення оборудки фігуранти влаштовували цілу виставу, де кожен грав свою роль – нотаріуса, рієлтора та власників квартир. Навіть спеціально орендували офіс для укладання угод з добросовісним покупцем.

За даними слідства, організувала оборудку 39-річна раніше судима жителька Київської області. Вона неодноразово потрапляла в поле зору правоохоронців за афери з нерухомістю. Наразі жінка є підсудною у кількох справах щодо шахрайства з квартирами громадян на загальну суму понад 6 млн грн. Перебуваючи на волі у зв’язку з внесенням застави та очікуючи рішення суду, вона вирішила провернути нову шахрайську схему.

заробляли на фіктивному продажі нерухомості: у києві поліція затримала учасників угруповання «квартирних аферистів»

Як спільників організаторка залучила жителя Києва, який раніше з нею «співпрацював» і зараз також є підсудним у справі щодо викрадення людей з метою заволодіння їхніми квартирами. Безпосередньо лідерка угруповання виступала нотаріусом. Для реалістичності процесу вона залучала «помічницю нотаріуса» та «рієлтора». Також підібрано чоловіка та жінку для ролі власників квартир. Знайшовши добросовісних покупців, запросили їх для укладання угоди з купівлі-продажу двох квартир. У разі вдалої афери планували продати ще три об’єкти нерухомості вартістю понад 5 млн грн.

заробляли на фіктивному продажі нерухомості: у києві поліція затримала учасників угруповання «квартирних аферистів»

Окрім того, під час досудового розслідування поліцейські отримали докази причетності організаторки та киянина до організації незаконного каналу переправлення ухилянтів за кордон. Вони обіцяли виготовити пакет фіктивних документів для безперешкодного перетину кордону: паспорти, свідоцтва про народження дітей та посвідчення батька багатодітної родини.

На заваді злочинним планам ділків стали правоохоронці. Оперативники, слідчі та прокурори Київської міської прокуратури за силової підтримки спецпризначенців ДСР затримали організаторку та п’ятьох учасників угруповання під час спроби фіктивного продажу нерухомості. В такий спосіб ділки намагалися заволодіти 60 000 доларів США добросовісного покупця.

заробляли на фіктивному продажі нерухомості: у києві поліція затримала учасників угруповання «квартирних аферистів»

За результатами санкціонованих обшуків поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, записники, підроблені правовстановлюючі документи на нерухоме майно, печатки.

Шістьом фігурантам повідомлено підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), дії двох з них ще кваліфіковані за ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (незакінчений замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Організаторці та її давньому спільникові уже обрали запобіжний захід – тримання під вартою із правом внесення понад 805 тис. грн застави кожному, псевдовласниці однієї з квартир – арешт з альтернативою у вигляді 214 тис. грн застави.

За скоєне фігурантам може загрожувати до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Неприпустимо, щоб адвокати, які стоять на захисті прав і свобод громадян, ставали жертвами насильства, особливо від тих, хто має захищати закон і порядок

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків